Nvidia Project Shield

Discussion in 'Igre i konzole' started by AhmeT, Jan 7, 2013.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Evo nove igracke od Nvidie sa CESa :)

    Teaser:


    Snimak sa konferencije:



    Malo vise informacija ovdje i ovdje. Cini se zanimljivo ovo sto se moci igrati igre sa racunara koje su dostupne na Steamu, ali kako sam ja shvatio samo ih streama.

    Valjda ce cijena biti normalna :)
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    N-Gage 2 na vidiku. :D
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Koji ce ovo flop da bude, pogotovo ako streama.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Fail samo takav.
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bolje da su napravili konzolu, ovako nevidim svrhu kad android igre imam na telefonu.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    ..ali je iskustvo na telefonima ocajno. Jedini telefon na kojem "rade" android igre je xperia play.

    Android je dobra platforma da se gejming prosiri samo ne mozes ocekivati isto kada ne postoje uredjaji za to. Sony sigurno nece izbaciti play 2 sve dok se pate sa prodajim VITA-e.

    Ako se pojavi par ovakvih uredjaja, onda treba ocekivati i nesto kvalitetnije igre na androidima jer je pointless praviti RPG, FPS i slicne naslove za sprave "bez komandi".

    Nebitno sada kome valja Shield i da li je vrijedna para, ali mozda jos jedan ili dva ovakva uredjaja podstaknu develepere da dobijemo bolje igre te u buducnosti neke hibride mini konzola-telefon uredjaje. Telefoni su i ovako dostigli limit sa hardverom koji se vec odavne ne iskoristava u punom sjaju pa ne bi bilo lose da se kompanije mobitela posvete i gejmerima i telefonima poput xplay.

    Mada su gabariti druga strana medalje takvog uredjaja al ije meni ok play kada bi imao i 4.5" ekran. Mozda je opet rjesenje onaj gamepad samsunga na koji se nabaci telefon.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Cijena je najveci problem ovog uredjaja, i upravo ce biti i razlog za propast.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Shield od preko pola kg nemozes staviti u dzep kao PSP, stoga je bolje rjesenje kompletna konzola sa android OS ili neki fazon tableta sa mogucnoscu da na njega prikljucis gamepad.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Govorio sam za pojavu android konzola nevezano za shield.

    Da, to je prvo sto mi je palo u oci kada su je predstavili. Kome se to nosa zaista ne znam, a stream u kuci inace svariti ne mogu. Pa valjda je bolje, jeftinije i lakse sa wireless gamepdom na 32"+ ekranu nego na konzoli al eto..
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    ne moze 3DSu prismrdit nit jedan drugi handheld, pogtovo u jesen kad izadju novi Pokemoni i Zelda, masakar :)

    Vita mozda zazivi radi remote-playa sa PS4.

    Android igracke ala Ouya i Shiled - propast od pocetka. To su casual igracke, a ljudi ne bacaju pare na casual konzole, jer isto to imaju na telefonu koji im je ionako uvijek u dzepu.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    3DS nije casual igračka ??

    Ne sumnjam da su bolje igre ali je jedna stvar igre koje se samo nalaze na jednoj platformi a drugo razvoj za multiplatforme kao sto je android.

    Ouya je konzola ali vise emulator 3 puta jeftinija od ove nvidie a u stavri nije ni handheld konzola tako da nema veze sa ovom diskusijom.

    Te "ekskluziva" igre ili konzole sa igrama koje se mogu naci samo na njoj je nezdrava konkurencija u svakom smislu. Multi platform development je pozeljan a android koji se nalazi na "svakom" uredjaju kao windows je pravi smijer. Druga je stvar sto nema proizvoda za koje ce se razvijati igre osim telefono a ovakvi potezi od nvidie ma kakvi bili otvaraju vrata handheld trzistu koje moze zazivjeti.
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    3DS ima jednu odlicnu igru, ovo ostalo portovi. Konzola iskljucivo za Nintendo fenboje koji nemaju problema cekati dvije godine da izadje nesto valjano. Nema ni Vita puno bolje igre, ali je barem raznovrsno.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    3DS će biti na tržiđtu pet godina, ovo sranje za pet god neće ništa moć pokrenut. Ovo je dobro za emulaciju starih igara, ali preskupo. Igre za Android su smeće.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    nikad, ja na 3DS XL igram vise nego ps3 & PC skupa, nema shootere al zato ima top jump'n'run, adventure i RPG igre.

    ne bi ga dao nema para :)


    dok sve sa Shielda mogu igrati i na telefonu, druga je stvar kome se ne svidjaju komande na samom ekranu.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2