OBNAVLJANJE ILI UPDATE FLASH BIOS-a

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by rodjak, Mar 1, 2005.

  1. rodjak

    rodjak Novi član

    imam komjuter IBM PIII, medjutim kod promjene procesora na 733 Mhz izbacije mi uvijek istu gresku u BIOS-u:
    167 No processor bios update found,

    Karakteristike comp-a:
    maticna ploca
    656597G
    Flash EPROM
    PMKT16AUK zadnji put obnovljen 24.02.2000.godine
    Processor
    Intel P III 733 Mhz
    RAM
    512 Mb
    Gr. karta
    7500 LE - 64 Mb itd itd.

    Molio bih za pomoc ako neko zna gdje mogu nac validnu obnovu BIOS-a posto mislim da je samo u tome problem jer kad predjem to u BIOS-u tj izadjem iz BIOS-a kompjuter sasvim normalno radi.

    Svaka pomoc dobrodosla i hvala vam unaprijed.
     
  2. Dr.Overclock

    Dr.Overclock Aktivista

    da li si pokušao sa google matična+bios+download ?
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    posto je to pretpostavljam brand-name kompjuter, oni bas ne vole zamjenu/overclockiranje hardvera bez crackiranog biosa. fino kao sto je rekao covjek iznad, na google ili na oficijelnu stranicu pa trazi update.
     
  4. Shenron

    Shenron Komšija

    Koliko sam ja skuzio. Nije OC-ao komp vec je stavio novi proc. Al ja ipak pojma nemam u cem je problem. Kao sto rekose ovi iznad mene, probaj sa novim BIOS-om.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    i Bog rece - thou shalt not change the hardware components in a brand name configuration, especially IBM. be warned thee. :mrgreen:
     
  6. rodjak

    rodjak Novi član

    sve je to u redu sto kazete ja sam u taj comp. postavio processor od 733 MHz ali istu mi gresku pokazuje i sa drugim procesorima, a inace kad predjem u biosu tu gresku comp. radi normalno, jedino me to malo nervira sto moram zaobilazit svaki put kad startujem.

    Sto se tice pretrage nisam nasao update ni na IBM-ovoj starnici niti neko logicno objasnjenje za ovaj tip biosa. Takodje i na google nisam uspio naci nista sto odgovara.
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Brandirano smetche (izbjegavati u shirem krugu).
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    a jel radi normalno s originalnim procesorom?
     
  9. rodjak

    rodjak Novi član

    ....isto je i za orginalni rocessor trazi update (i meni je malo nelogicno) kao razlog navodi da je nepohodno izvrsit update BIOS-a svake dvije godine :?:

    Problem je tu tome sto nigdje ne mogu da nadje update procesora sem na ovim komercijalnim stranicama koje se bave tom problematikom, a sa IBM-ove stranice pokusao sam sa nekoliko verzija biosa (navodno univerzalnih) za PL300, ali nece ni naopako.

    Sto se tice sifre i serijskih brojeva to imam sve orginalno (znaci nije nista mjenjano) i ovde sam ovo postavio iskljucivo zbog potencijalne pomoci koju bi mi neko mogao dat u smislu neke stranice na koju ja nisam dosad naisao.

    I jos jednom hvala i na ovom e do sad sto ste pisali.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Probaj ovdje: members.driverguide.com [bez www] Username je "driver2", a password je "all". Onda idi na vrhu na drivers>bios/motherboard, a onda vjerovatno mozes sam dalje. Sretno u svakom slucaju.
     
  11. rodjak

    rodjak Novi član

    MNOGO VAM HVALA

    PROBLEM RIJESEEEEEEN
     
  12. Shenron

    Shenron Komšija

    super :mrgreen: