1. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    interesuje me par stvari (neke sam procitao ,ali opet zelim da se uvjerim)

    procesor je pentium 4 2.8c ht 800fsb

    trenutno je oc koliko pise u potpisu,samo samo mora dignuri vcore,da bi radio stabilno.

    e sad pokusao sam bez dizanja v cora i dostigao sam 225 fsb i normalno radi bez (nisam isao dalje)

    pa me interesuje dali to ostecuje procesor i jos jedna stvar, memorija je ddr400 i bez problema radi na 225(450) sto je malo cudno (postavke su 3.4.4.8) (a radila je 240-480 ),pa dali da je ostavim na toj frekvenciji ili da smanjim
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    dok se dobro hladi nemash problema drzi ga ispod 50° i miran si
     
  3. Shenron

    Shenron Komšija

    Nista neces ostetiti.
     
  4. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    ma i bez dizanja frekvencije on dostize max. 55C(box sranje,a i nemam dodatnih ventilatora) ali i to u bas kriticnim sitacijama,inace dok igram igre 49C a i sa dignutom frekvenciom (bez dizanja vcore) ito je

    e jedino sto me malo brine je memorije, cudi me kako moze izdrzati tu frekvenciju a da ne izbacuje nikakvu gresku
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    pa nek te nebrine dok je sve ok kad ode.... onda
     
  6. djambo

    djambo Aktivista

    Dok je temperatura u redu nista se neboj sa voltazom postepeno pa proucavaj kak se ponasa.Moze ti se desit prvi znakovi tek za kojih 4-5 godina kad vise neces moc promjenit frekvu proca osim one na kojoj si drzoa za 10 godina rikava(otprilike).Al sumnjam da ces za 10 godina imat tu mashinu
     
  7. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    za sad radi na fsb 234 Mhz bez dizanja vcore,a i memorija na istoj frekvenziji radi (468) isto bez dizanja napona na njoj. temperatura se ne mijanja, prime95 je radio 8 sati bez problema(ja sam iskljcio) ali zato sad radi seti@home i jos neki program slican seti (100% je proceso zauzet)
     
  8. djambo

    djambo Aktivista

    Ima bas naziv mislim da je burnin efekt ili nesto slicno kad se proc ako je oc zapece na frekvu na koju je bio dignut i vise nece raditi na drugoj to ces mozda dozivit ali ako sve stabilno radi bez bojazni ga dizi
     
  9. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    ma ebat ga, nisam dizao vcore pa da se pribojavam da ce ga spaliti.
    neka frcera ovako koliko moze(pokusat cu jos dignuti,ali cu memoriju smanjiti omjer 5:4 da vidim dokle moze procesor sam izdrzati,pa cu ona u omjeru 1:1)