Office 365 problem sa placanjem

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by heroic, May 23, 2015.

  1. heroic

    heroic Komšija

    Da li je iko preko browsera kupio Office 365 sa Microsoft Store-a? Meni ponudi opciju da platim $100 za godinu, ali mi ne dopusta da platim nakon toga, izbaci mi error 30225? Iz nekog razloga ne mogu ni editovati podatke o kartici, mogu je unijeti prvi put, ali kad pokusam editovati izbaci istu gresku.

    "Error Code: 30225 means you entered incorrect credit card information."

    E sad posto karticu vec godinama koristima na netu, znam gdje sta upisujem :D Jedino sto mi je bilo sumnjivo je phone number, jer nudi da upises prefix od sest cifara (pokusao sam 038761, 38761, 061 ne radi, a +38761 se ne moze unijeti). Name on card, adresa...apsolutno iste podatke sam unio kao na drugim stranicama nije neka pamet.

    Zna li neko do cega bi moglo da bude? Znaci ne prolazi mi ni placanje ni unos kartice kao nacina placanja. Kartica je Visa Electron, Raiffeisen banka, bez problema radi na svim ostalim stranicama (i imam dovoljno na stanju).
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Evo sad sam probao, ako prebacis na nas jezik, imas opciju iznad pise:
    Trebas pomoc? Nazovi 033606100, pa eto :D

    Btw. Upravo sam primjetio kad kupujem Office 365 Home sa Locale = hr_BA da je cijena 99$, a ako prebacim na Locale = en_EN onda je 79$ :D
     
  3. heroic

    heroic Komšija

    Ma vidio sam, za taj broj moram cekati ponedjeljak :D

    Meni problem pravi kartica, tj nakon prvog dodavanja, stalno izbacuje taj error 30225, cak i na Azure mi se to desava.


    EDIT: Da stvar bude gora...imam MSFT *BILLING 2,00 BAM ...tri puta na racunu, sve tri transakcije obradjene prije minutu.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Evo googlam, pun internet istih problema. Evo jedan oficijelni odgovor pa pogledaj:
    http://answers.microsoft.com/en-us/wind ... 4387ea2b64

    Samo sam nasao jednog da je resolve:
     
  5. heroic

    heroic Komšija

    Naletio sam i ja na to, adresa je 100% ispravna, koristim je na drugim mjestima, nije cak ni komplikovana jedna rijec i broj (ulica i broj).

    Sad me zanima sta su mi naplatili 6KM, a ne mogu kupiti nista...

    EDIT: Datum obrade je 23.05.2015 05:56:42, znaci moguce je da je to od sinocnjih pokusaja. Vjerovatno sam pogodio sa nekom od kombinacija broja telefona pa mi verificirali karticu tri puta tako.

    EDIT2: Sad ne mogu ni dodati karticu, prije sam mogao pa mi je prilikom placanja izbacivalo taj error 30225, sad odma cim pokusam dodati.
     
  6. heroic

    heroic Komšija

    Evo samo da javim, iz nekog meni nepoznatog razloga sve je proradilo par minuta prije nego sam htio da nazovem podrsku, u ponedjeljak ujutro sam uspio da platim Office 365 i dodam karticu u svoj Microsoft account, testirao sam i Microsoft Store, bez problema kupio aplikaciju (za WP). Moram jos provjeriti za Azure da li ce uredno naplatiti usluge i onda cu biti sretan :D.