Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Jbt black friday, ljudi ko drogirani čekaju. Pričaju 5 dana o njemu ko da će kupit boga oca hahaha

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  2. Tyger

    Tyger Aktivista

    Evo prva posiljka stigla u pesoto skladiste, jel trebam sada išta vise tamo odraditi, neko je spominjao neke "agente" dodijeliti.
     
  3. Hellas

    Hellas Aktivista

    Narucih sa

    https://eu.nkon.nl/

    Neki custom charger koji kazu na redditu da je dobar i vartinih baterija nekako su drasticno jeftinije.
     
  4. syd

    syd Aktivista

    I mene zanima sta sad, kako se zavrsava prijem narudzbe, kako se placa on pesoto "postarina". Napravio sam prvu narudzbu preko pesoto i juce je krenula iz USA skladista.
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Plaća se karticom, na pesoto nalogu, kad stigne roba. Ako ćeš da ti šalju brzom poštom kontaktirat će te podrška viberom na broj koji si naveo prilikom registracije.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    bhd likes this.
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Jebo te prije si sve mogao da narucis sad nemas izbora osim kupovine fuserskih powerbankova kod nas.Ne mogu da vjerujem da ne mogu sebi da narucim powerbank!??Kakva je to politika?Sigurnosna sigurno nije...
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    Bateriju ne mozes od note kad je poceo da se pali.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  8. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ja sam prosle godine narucio powerbank sa njemackog amazona preko mailboxde, ali vise ne moze. Odnosno moze ali samo preko UPS-a, koji je bolesno skup :(
     
  9. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Nisam tražio kalkulator, ali nevjerovatno mi je da prodavač sa ebaya traži 19€ za shipping gumica dihtunga klime putem DHL-a koji nisu teži od 100g i stanu u običnu kovertu. Naravno, naručio sam na prijatelja koji je tamo.
     
  10. syd

    syd Aktivista

    Kako izgleda proces kad paket treba biti carinjen? Da li oni puste da bude ocarinjeno i onda ti samo posalju racun? Ili traze neku dokumentaciju (iako si recimo vec zakacio u najavi paketa)?
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Nemam iskustvo sa carinom preko pesoto. Za takve upite se obratite njima putem e-maila, brzo odgovaraju u radnom vremenu i jako su ljubazni.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Imam ja. Nazovu te izpesota traze izvod.iz banke i racun za navedeni item ( ako sumnjaju u iNos). Ako si vec naveo preko 300 a carine ide..spedicija carina pdv troskarine metar

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  13. syd

    syd Aktivista

    Cuj i spedicija. Tesko da se isplati onda.
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    Da, kad se carini zakonski mora preko spedicije

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  15. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Koliko im kosta spedicija?
     
  16. zemomak

    zemomak Aktivista

    Obično oko 50 KM...mislim općenito špediterske usluge...

    Sent from my Mi 10 using Tapatalk
     
  17. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ja sam za jednu dostavu platio 80KM za carinu, a oko 80KM za speditera, Fedex je bio u pitanju. Znaci bas ogule...
     
  18. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Zavisi od nominalne vrijednosti robe, iznosa carine, kao i tarifne skale u koju spada naručena roba....
     
  19. syd

    syd Aktivista

    Stigao paketic preko pesota. Gdje se tacno nalaze unutar skenderije?
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Znas u sredini ulaz u skenderiju?
    Lijevo/lijevo, 2 desno :)

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk