Opterećenje HDD

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by jigsaw, Jun 13, 2013.

  1. jigsaw

    jigsaw Aktivista

    Pozdrav!

    Imam jedan problem sa opterećenjem hdd prilikom konvertovanja videa ili exportovanja iz nekog video editora.

    dešava mi se ovakav slučaj npr:
    cpu 40% a hdd 99% ili
    cpu 99% a hdd 99% ili
    cpu 20% a hdd 80-99%
    a nekad mi se desi da je cpu 99% a hdd oko 20% ili manje

    u pitanju je procesr i7-3770K a hdd WDC WD10EZEX 1TB na kojem su napravljene 3 particije
    nemam ssd
    Da li je moguće da je hdd osko grlo ili je nešto drugo u pitanju
    Hvala!
     
  2. Tensai

    Tensai Komšija

    Pa to je sasvim normalno.CPU radi rendering videa a HDD zapisuje kopiranu verziju.To je isto kao da video kopiraš iz jednog foldera u drugi,HDD mora biti opterećen.
     
  3. jigsaw

    jigsaw Aktivista

    Da ali zato mi procesor nije na 100% i ne mogu iz njega izvući maksimalne performanse.
    Da li je i to normalno
    Slabo mi se kad desi da je cpu 100%
     
  4. Tyger

    Tyger Aktivista

    Opterećenje CPU-a je vjerovatno do ne optimiziranosti programa koji koristis za konverziju/render.
     
  5. jigsaw

    jigsaw Aktivista

    Slučaj je uvijek isti nije bitno koji je program probao sam na više njih
    zna mi se dešavati opterećenje hdd raste a cpu smanjuje nekad i do 10% iako se opterećenje hdd nekad smanji ali opterećenje cpu neće da se poveća
    Ne znam da li se taj slučaj može dešavati učinkom nekih drajvera ili nešto slično
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa ako je hdd na 99% onda je usko grlo. O kojim se velicinama fajlova radi?
     
  7. Tensai

    Tensai Komšija



    PA normalno da ne možeš izvući kad ga HDD usporava.Da je slabiji CPU radio bi na 100%.Nabavi SSD pa će ti ići brže.
     
  8. heroic

    heroic Komšija

    Moguce da ima veze sa threadovima (koliko taj program moze koristiti)? Kolicina RAM-a? Ima li slobodnog prostora na HDD?

    HDD ne bi trebao da bude usko grlo, cak ni i7 ne moze toliko brzo konvertovati.
    Za film od 700MB, da promjenis file type ili da ga eventualno smanjis, treba sigurno vise od 1min, sto znaci da konvertuje tek nesto vise od 10MB/s, sto je itekako manje od mogucnosti HDD-a (min 100MB/s).
     
  9. jigsaw

    jigsaw Aktivista

    Koristim Premiere pro cs6
    imam rama 8GB
    Evo nekih slika
    premiere pro cs6
    [​IMG]
    [​IMG]

    Pinnacle studio 16 [​IMG]

    4Media Video Converter Ultimate
    [​IMG]
    [​IMG]

    Prostora slobodnog imam skoro 600GB
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    to ti je maximum tog hdda 113MB/s, a kada je manji "protok" na hdd onda je cpu usko grlo bez obzira sto ne radi na 100% jer je to neoptimiziranost programa.
     
  11. jigsaw

    jigsaw Aktivista

    Znači u mom slučaju ja ne mogu ništa poduzeti što se tiče ovog problema ili ako bi imao poboljšanja u performansi da kupim ssd?
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa da, tako ti dodje ili 2 hdd-a u raid. Koja je velicina fajlova s kojima baratas?
     
  13. jigsaw

    jigsaw Aktivista

    Za veličinu fajlovane vjerujem ne bi prelazili 100gb
    ako je ovom hdd max 113MB/s da li bi spajanjem u raid dobio duplu brzinu
    ili kupovinom ssd na tom ssd trebao bi biti sistem i raditi fajlove na njemu
    ne znam šta bi bilo bolje isplativije

    Ako sam ispravno shvatio opterećenost zavisi od kodeka najveću opterećenost imam na h264 cpu 85% ali se nepovećava tada je hdd 1-10%, kada koristim ne kompresovani video ili DV tada je opterećenost hdd veika.
    hdd iako nije na 100MB/s npr 20MB/s i dalje je na 99% opterećenja