Optika/mediji? problem

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by tux_, Feb 28, 2008.

  1. tux_

    tux_ Aktivista

    Pozdrav svima

    Imam navedeni problem vec duze vrijeme i pravo me nervira. Naime kad przim odredjene fajlove (neke sprzi sasvim oK) DVD je jednostavno prazan.Sa donje strane se vidi da je przen i da je zauzeto prostora ali na njemu nema nista. Na properties pokazuje da je DVD full.Koristim Nero 6 ultra edition ali i sa nekim drugim (iskreno ne sjecam se koji je bio ) softwareom je isti slucaj bio. Ima li iko ideju sta bi moglo biti? :?
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Optika crkava. Probaj s drugim medijima, ali mislim da je przac dao sve od sebe.
     
  3. nivla

    nivla Komšija

    probaj sa iso busterom otvorit te dvd-e sto si przio
     
  4. Benq

    Benq Komšija

    Heh i kod mene apsolutno isti problem imam NEC ND-3570A i kad nesto sprzim i poslije da pregledam ono pise Blank CD :D i otvarao sam ga i cistio lecu i nema sta nisam radio cak i novi firmware stavio, i nakon toga svega instaliram Nero 7.0 i resetujem komp i poslije instalacije dobijem poruku da su mi driveri od optike promijenjeni.. Stavim dvd koji mi nije htio ocitat i sad sve zivo cita, ludo al istinito :D
     
  5. tux_

    tux_ Aktivista

    Znaci Nero 7 bi mogao biti rjesenje. Takodje probam i isobuster prije nere .. Javim
     
  6. tux_

    tux_ Aktivista

    Evo ovaj isobuster ga "provali" . Vidi sve fajlove i uspio sam extraktovati. Sad mi nije jasno do cega je.. Ako ih on vidi,zanci da je uredno sprzeno a i da su mediji OK :confused:
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ne mora znaciti.
     
  8. GV

    GV Komšija

    iso buster vidi fajlove iako cd/dvd nije zaključan to je njegova prednost, meni se to nekoliko puta desilo sa alkoholom pa sam ih samo kroz neru zaključao, jednom doduše nije uspjelo
     
  9. nivla

    nivla Komšija

    u slucaju da ti je Nec pisac onda je to poznat problem za koji koliko ja znam nema rjesenja jer ima neki konflikt sa XP updatima, ako ti je pisac pod garancijom zamijeni ga,

    i jos nesta probaj prziti sa nero burning rom aplikacijom a ne nero express(ja tako snimljene dvd-e ocitavam bez problema)