Optimizacija routera Paradigm PTI-8411 portovi

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Eldorado, Apr 4, 2009.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Eh ovako nadam se da mi neko moze pomoci imam taj router od BiH-neta sto sam dobio..
    i zelio bi da igram PES 6 online ali prije toga bi trebao otkljucati portove na routeru eh tu nastaju problemi udjem tamo u setup routera al ne znam sta dalje pa zamolio bi nekoga da mi pomogne

    forwardujte sledece portove:10881, 10884, 12880, 12881 TCP i 3478, 5730, 5739 UDP.

    unaprijed hvala
     
  2. GW

    GW Moderator

    Čini mi se da na advanced meniju imaš opciju port forwarding. Tu upišeš te portove i trebalo bi raditi.
     
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija


    hwala na pomoci pokusat cu :wink:


    probao sam ukucam sam sebi npr game name PES 6 ukucam port i sve to i kad odem na save
    poslje toga nemam neta :( negori mi lapica PPP
     
  4. GW

    GW Moderator

    Je li Paradigm u routed modu ili bridged? Ako se moraš konektovati iz windowsa, onda je u bridge modu i onda ti port forwarding ne treba.
     
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija


    kad upalim router onda sam povezan na internet odmah ne moram nista uradim osim upalit router...
    problem je kad sto mogu igrati pes online al kad se konektujem na server...
    al ako npr dogovorim se sa prijateljem da on kreira server i da udjem igrat sa njime 1 na 1 onda ne mogu ili ako ja kreiram igru ne moze se on konektovar na moju adresu
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    mnogo ti hvala na objasnjenu :wink: uspio sam konacno :lol:
    et ako ko zeli igrati PES 6 online nek se javi :D
     
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    opet je nastao problem jer mi router svaki put mjenja ip adresu :?
    jel moguce da namjestim u setupu da ostane samo 1 ip adresa kod svakog paljena :?:
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa ukucaj je rucno u postavkama mrezne kartice. stavis da ti je primarni dns=195.222.32.10, sekundarni dns=195.222.32.20, gateway=ip adresa od modema, ip=192.168.1.20, subnetmask=255.255.255.0