Origin.com

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by adsubzero, Dec 7, 2013.

  1. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Koristio sam Origin i pokusao sam kupiti nesto par puta, ali nije proslo jer kako sam kasnije skontao, Origin ne prihvata pre-paid kartice.
    Ali svaki put su mi naplatili neki sitni iznos kao "rezervaciju", tako da na pregledu transakcija imam 4 iznosa po 1.95KM skinutih sa racuna od Origina.
    Nisam nigdje na internetu nasao detaljnije o ovome osim jedan komentar na forumu koji kaze da ce to vratiti u roku 5-7 dana.
    Pa me interesuje o kakvoj gluposti se ovdje radi, jer su sve ove transakcije od 29.11.2013 (vise od 7 dana).
    Je li se iko susretao sa ovim problemom?
     
  2. kio

    kio Komšija

    Nisam, ali kontaktiraj origin support. Meni je bio problem sto nije prosla kupovina bfbc2 pa mi ostao pending status. Za par minuta sve ispravljeno, tako da ti to preporucujem.
     
  3. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Mislim da je neko pricao na forumu da Origin ima taj neki fee, ali kako sam ja shvatio to je za preordere ili tako nesto, pretrazi i vidi kako se to krece, a i najbolje kontaktiraj support, pa ti tacno mogu reci sta je sta.
     
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa kako da ih kontaktiram?
    Nisam nigdje mogao da nađem mail, a kad odem na contact us, stalno me vraća stranicu nazad.
    Možda je bio neki bug, pokušaću ponovo kasnije.
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    A kakva ti je to pre-preaid kartica?
    Jel mislis na debitne ?
    ako na to mislis, mi smo svi uzimali sa origina sa tim karticama.
     
  6. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Mislim na MasterCard poklon karticu
     
  7. kio

    kio Komšija

    ma ides na support, nadjes pod topic koji tebe interesuje koji je povezan sa placanjem na originu. Imas live chat sa uposlenikom, i to je to. Za par minuta je gotovo. Ja kupujem sa debitnom i nisam imao problema.
     
  8. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Eto kontaktirao sam ih, receno mi je da ce vratiti to kroz par dana.
    Uglavnom, nisam nikako u pocetku mogao da dodjem do tog live chata.
    Zahvaljujem na pomoci :)
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    https://www.origin.com/en-ie/great-game-guarantee

    The Origin Great Game Guarantee

    Nije im ni ovo loshe.
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Odavno to moze. Treba od njih Valve nauciti neke stvari :)
     
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    pozdrav raja,htio bih kupiti account sa fifom 15,ali bih htio onda da se ta fifa prebaci na moj origin acc koji odavno koristim,zanima me da li je to neko radio i na koji nacin ?

    hvala
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne moze se uraditi.