OS na USB???

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by wizard, Oct 25, 2009.

  1. wizard

    wizard Aktivista

    Dali je moguće da se OS snimi na USB stick i da isti bude prvi boot, tj da u slučaju da USB nije prikopčan na PC, računar ne vidi OS. Javi onu standardnu grešku????
    Dali ima neko iskustva sa ovim i koji su razlozi "za" i "protiv" ovoga????
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    USB stickovi nisu dovoljno brzi da bi tako nesto bilo prakticno.
     
  3. Tyger

    Tyger Aktivista

    Moguće je, naravno ako nemas nista za second i third boot da ce ti izbaciti tu gresku.

    Za razliku od HDD-a nije bas prakticno prije svega sto se tice cijene iako je izvodljivo recimo sa Patriot XT BOOST serijom brzina pisanja 24 MB/s citanje 32 MB/s.
     
  4. wizard

    wizard Aktivista

    Snimio sam win7 na USB i postavio ga kao 1. boot. Interesantno da radi samo je spor pri bootanju, hihi. Veoma interesantno. Moglo bi se koristiti kao security za podatke. Izvucu USB i ne možeš upaliti PC. Stavi USB i radiš normalno itd,itd. Samo nisam siguran da li bi USB mogao da izdrži 8 sati neprestanog rada i to u kontinuitetu???
     
  5. GW

    GW Moderator

    Brzo bi taj stick završio u smeću. Jednostavno nije napravljen za to. Recimo SSD-ovi imaju wear leveling tj. raspoređuju podatke po disku da se manje troši memorija, stickovi to nemaju.
     
  6. wizard

    wizard Aktivista

    Pretpostavio sam tako nešto. Nema veze. Bilo je interesantno isprobati.!!!!!
    Pozdrav svima
     
  7. reni90

    reni90 Aktivista

    ja imam ubuntu tako na usb i radi bez problema, makar meni, dobro ne pustam sad neke filmove ili nesto na njemu XD sao internet i to, valjda zato radi dobro
     
  8. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    i dodje isto tako neko sa windowsom ili linuxom na usbu i pristupi disku bez problema? :lol:
     
  9. wudu

    wudu Aktivista

    Npr. s BackTrackom :D