Osciloskop

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by brandnew_loser, Sep 7, 2009.

  1. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    Postoji li neki softver koji ocitava zvuk sa zvucne kartice i prikazuje njegov waveform (slicno ovome: http://www.youtube.com/watch?v=mopN2W-CbvA) - dakle waveform koji se ocitava na osciloskopu.

    Ne treba mi klasicni winamp visualization plugin ili visualization sa windows media playera, nego neki softver koji ce ocitati zvuk sa uredjaja koji je preko zvucne kartice spojen na pc.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

  3. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    da, na bilo kakav vid audio inputa podrazumijevam.

    neki program na fazon ovih sto si postavio, ali na kojem se moze ovaj waveform postaviti na fullscreen
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    E to ces vala morat sam otkrit. Skini njih par pa vidi. Nisu velke aplikacije.
     
  5. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ne znam da li ima neki program za realtime prikazivanje spektra, ali vecina programa za obradu zvuka ti prikazuju zvuk u wavelength-u (oscilacijama) samo trebas dovoljno zumirati ako je duzi snimak. Neki od takvih programa:

    Adobe Audition
    Nero Wave Editor
    Cool Edit Pro
    Cool Audio Editor Pro
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    njemu treba Osciloskop odnosno "animacija" i to preko cijelog ekrana. Ono, da titra dok svira pjesma.
     
  7. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    skinuo sam vecinu ovih sto si postavio link, medjutim ni na jednom ne moze full screen
     
  8. Tyger

    Tyger Aktivista

  9. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    posto ocigledno nijedan nema opciju fullscreen osciloskopa, postoji li onda neka aplikacija koja ce mi omoguciti da izabrani dio ekrana razvuce preko cijelog monitora. pa da onda izaberem dio ekrana na kojem se nalazi osciloskop, te da ga ta aplikacija razvuce u fullscreen.
    nekad sam koristio Camtasia Studio za prezentacije....da ga ne skidam sad bezze, zna li neko moze li se sa njim uradit ovo?
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator