Outlook preko proxy

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by brandnew_loser, Jul 19, 2008.

  1. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    Uvezao sam dva racunara u LAN preko crossover kabla. Na oba sam racunara instalirao program Wingate i shareovao sam ADSL konekciju (racunar sa ADSL je Wingate server, a drugi racunar je Wingate client). Na clientu u mozillinim postavkama podesim da koristi proxy, odnosno IP adresu 192.168.0.1 preko port 80 i konekcija radi. Bez problema se moze surfati internetom.

    Medjutim problem nastaje kad pokusavam konfigurisati neki od email klijenta (Outlook/Thunderbird). Javlja se problem sa SMTP serverom, te ne mogu slati mailove. Ima li neko iskustva sa ovakvim shareovanjem konekcije preko proxya i konfigurisanjem email klijenta da radi preko proxy-a? Molim pomoc, hitno mi je

    Hvala
     
  2. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    ps probao sam konfigurisati SMTP preko aplikacije/servisa proxyplus ali u nekom settingu grijesim :S
     
  3. X y z

    X y z Novi član

    Ne znam u cemu grijesis. Podesis li konekciju mail servera na LAN?
     
  4. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    da, sve je podeseno. Outlook na client racunaru nadje SMTP server (podesim da je 192.168.0.1 - odnosno da se nalazi na server racunaru koji ima ADSL konekciju.). Na tom server racunaru mi je proxyplus u kojem podesim postavke SMTP servera, odnosno postavim da je SMTP out.mail.bih.net.ba
     
  5. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Pa stavi te opcije i nemoj koristiti proxy u outlooku, ako ti je ICS, samo stavis gateway 192.168.0.1 i radice ti sigurno.
     
  6. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    ma podesavao sam sve i svasta, ali dzaba, ne radi
     
  7. X y z

    X y z Novi član

    Ma znam da je mene zezao outloook tako jednom i uvijek mi je trazio dial up konekciju kad sam isao na send recieve, usao u opcije pop3 acc, i podesio konekciju na lan i proradilo je.