Overcklock help

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Kameric, Dec 23, 2003.

  1. Kameric

    Kameric Novi član

    Raja imam grafičku ATI Radeon 9200 sa 64 ddr.Clock radni na 250 a memorija na 200(400),Eh sad kako overklokirat ovu graficku sa cime i koliko a da ne crkne ima ugraden ativni hladnjak na GPU.Imam onaj Ati rage 3d al kad uzmem da ovreklkiram i zadam vrijednosti i kliknem apply ono ko bajgi prihvati zadate vrijednosti ali kad se opet vratim u taj program opet sve po starom stoji.E imal neki drugi alat za overklock ove graficke.Imam drivere 3.10.a masina je cpu intel celeron 2000@2720mhz(43C) asus p4xp-x,ram ddr 2X256(333 mhz)....
     
  2. jeretik

    jeretik Komšija

    Posto je to onako malo jeftinija i slabija graficka, ima i malo nekvalitetniju memoriju tako da neces moci previse divljati sa clockom memorije - racunaj s nekih 410 do 415 efektivno prije javljanja artefakata (najlakse ces ih primjetiti u scenama sa pixel shaderima i u tamnim scenama, a izgledaju kao nekakve bijele i crne tackice). Sto se tice jezgre, tu bez opasnosti mozes ici do 275 Mhz; do 290 moze, ali je rizicno i skracuje trajanje kartice, vise od 290 se definitivno ne preporucuje.

    Ako rage3d tweaker ne radi (najnovija verzija je 3.9 pa skini nju, ako je vec nemas), jedino sto mi pada na pamet je to da sam negdje procitao da RivaTuner podrzava clockanje Radeona, pa mozes probati, ali nisam siguran s kojim modelima i driverima radi.
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    sad nedavno su izašli catalyst 3.10, pa skini njih. probaj uz rivatuner skinut i radeonator (nađi u google-u)... za neke ati-jeve modele je potrebno i flashat bios da bi se uopće moglo clockat (neš sam malo čuo o tome, tako da me nemoj držat za riječ).