Overclock dilema??

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by dino73n, Mar 29, 2008.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=337209

    Evo imam stabilnih 2,4ghz i dotegnutom memorijom a mogu i da postignem stabilnih 2,57ghz ali moram da podesim fsb dram 1:1 i popustim taktove na 5 5 5 15.Sta je sad bolje ostaviti za 24/7 i da li da koristim C1E opciju ili da drzim na max non stop ? Stavio sam freezera i nemam nikakvih problema sa temperaturama!
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Taj procesor može puno više od 2.4GHz....tako da je najbolje postaviti omjer 1:1 i tražiti maximalni FSB.
    Moja preporuka je iskljuciti C1E i EIST opciju da nebi doslo do nestabilnosti.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Na ovoj ploci on nema kud dalje od 2,6 odnosno 2,57 precizno i stabilno jer nemam Vcore opciju u biosu a moram i da popustim memoriju kao sto sam naveo i zato me i interesuje jel bolje zrtvovat tih 170mhz da bi memorija radila na 320mhz i na 3 3 3 9.
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ovisno za sta racunar koristis.
    Pokreni neki benchmark (zavisno sta najvise koristis na racunaru) koji bi mogao pokazati kakve performanse dobijes u oba slučaja i vidi gdje dobiješ veci rezultat.
    Nekad te latencije na nekim plocama uopste ne cine veliku ulogu tako da nekad i sa vecim latencijama i visim latencijama dobijes vise poena.
    To ti trebas da testiras.
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Racunar najvise koristim za igre,internet,muzika malo foto studio i to je to.
    Testirao sam u everestu i sandri i sto se tice memory bandwidth-a vise poena nosi opcija
    fsb dram 3/4 320mhz 3 3 3 9 7200mb/s a 1/1 260mhz 5 5 5 15 oko 5000mb/s.
     
  6. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Onda definitivno ostavi na zategnutim latencijama.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Posto je doslo do revolucije u overclocku na mojoj ploci i sada imam 3.0ghz uz pomoc BSEL moda ovdje moze lock komotno! Hvala renno-u sto se pozabavio mojom dilemom!