Overclocking noob

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by KRUNCH, Dec 23, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    Ok znam da ima vec guidova za overclocking ali mi treba nesta malo lijepse posto tek malo ulazim u ovo

    Ovako zanima me kako da overclockam AMD Athlon 3200+ sck. 939 treba mi sve u detalj

    znam da ovo nije sve nego treba cooler , maticna itd itd nego hocu da ucim kako se to radi gdje koji program itd

    NAPOMENA: nemislim ga clockati za 1 ghz ili 0,5 ghz samo 20-50 Mhz tako da znam kako se radi za pocetak a onda bi sve dalje razumijete nece mi nista posebno trebati da to odadim to ko da i nisam podigao brzinu ali za sve ima pocetak :wink:
     
  2. Sale

    Sale Aktivista

    Koristi opciju search predjeno je tih tema dosta :wink: :roll:
     
  3. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    da znam napisao sam i odradio ali meni treba svaki klik da mi se kaze posto ono ne kontam do sada :oops:
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ako ne kontas ono sto je vec do sad napisano na forumu, okani se corava posla. Nije to za tebe.
     
  5. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    hehe i corava kokos nadje zrno i nije sada da nis ne kontam nego samo me zanima koje programe da koristim dalje znam polako pomocu tutoriala i ovog na forumu znam kako koje postaviti samo gdje se nalaze ti ********* programi ili gdje se to vec radi to nikako da nadjem samo me to neko treba uputiti a ovo sve ostalo kontam ako na to mislis :mrgreen: valjda mi sada neko moze pomoci :smt083
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Za overclock grafickih kartica Ati Tool. Riva Tuner i slicno.
    OC procesora se radi iz BIOSa mada ima nekih rjesenja i za Win sucelje.

    Programi za testiranje stabilnosti Prime95, Super PI itd.

    Za testiranje grafike koristi 3d Markove, Aquamark, razlicite testove iz igara itd.

    Sve navedeno uglavnom imas u hardwarebase d-load sekciji.
     
  7. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    hvala e ovo je sve sto mi je trebalo i vama je za ovo trebalo 1 h lol ako mogu sugestiju napraviti

    evo ovako posto svaki 10 post vezan je za istu temu samo malo razlike trebalo bi napraviti guide i staviti pod sticky tako da sve ima i napisite za postupke , za karicu , za procesor , ram .... koji prog koristiti i tacka a ne da svak mora novu temu otvoriti tako i ja znam kako je odrzavati forum kada krene pa ima dnevno 100 tema ukupno pa tebi valja cistiti i sve ..... paziti da je sve urdu itd i jos jednom hvala to je sve sto mi je trebalo
     
  8. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    Ja sam napravio guide....da li znaš da postoji Search opcija ?

    https://forum.hardwarebase.net/viewtopic.php?t=5929

    Napravio sam tutorial, nego nece da stave pod sticky...ne moraju :roll: Drago mi je da nekome mogu pomoći....pravim AMD 64 overclocking....a svaki OC je sličan...mala je razlika
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  9. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    hvala i admin trebali bi ovo staviti
     
  10. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    gdje e bios jer to nikako da nadjem na kompu to mi treba neko :oops:
    i nista mi vise ne treba samo to ostalo mogu polako sam
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Jel ti nas mozda zajebajes?
     
  12. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    ne stvarno neam blage gdje se na mom kompu nalazi bios

    prvo taj komp sto sam naveo dobiti za 3 dana a sada sena ovom starom stelim imam win xp intel celeron 1200 mhz koji jedna dodje i na vas sajt za 20 min tako malo ga testiram samo malo pa znam da je glupo pitanje ali neam blage cijeli komp sam prosao a nisam ga nasao ili je to nesa sto nema na mom kompu ali kako sam do sada skontao to je sastavni dio OP sistema samo gdje je :? nadam se da se ne ljutite na glupa pitanja ali ucim polako
     
  13. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    nabavio sam programe koji mi trebaju i sve sam ve pregledao sam GDJE JE BIOS :? :?: :?: :oops:
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Kad palis komp pritisci ''del'' ili ''f2'', to zavisi od biosa.
     
  15. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    :shock: To sam jednom vidjeo kada mi je frend radio ali to je davno bilo ja mislio to on nesta tamo hebaje komp ali hvala sada znam RAJA SVAKA VAM CAST hehe sada kada donesem kooler kocku leda 1 km^3 stavim u kesu i onda u komp stavim napojnu od 1GW i maticnu od Titan-carbona i stavim procesor na 3280384847957767042 Ghz hehe lol
     
  16. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    Thomas Angelo da znas radi guidea castio sam te sa 4,18 litara krvi :wink:
    znas o cemu govorim
    sulu thx za pomoc oko BIOS-a
    dog father thnx za programe

    :mrgreen:
     
  17. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    Od mene imate jedan veliki respekt radi strpljenja oko totalno debilskih pitanja i gluposti , i od sada ce te me cesce cuti na forumu do sada se nisam usudjivao radi svoga jada od kompa cudo mi stane svako 20 min freez totalni na jedno 15 min hehe ali u utorak ide novi komp pa cu biti malo aktivniji hehe
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Polako sa postovima, ili koristi edit.
     
  19. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    ok ovo malo da "overclockam" br postova hehe i nebrini nisam ja toliki spamer nego mi drago LOL :mrgreen:
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    [​IMG]

    Sve sto je trebalo reci, je vec receno. Da se ne spama vise, LOCK.
     
Thread Status:
Not open for further replies.