Overcloking ATI RADEON 9600pro

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Bimbrlok, Aug 15, 2004.

  1. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    Overclokirao sam navedenu kartu pomocu Atitool-a isao sam da on sam nade max core i to je frekfencija od 480 Mhz (default je 400Mhz) Odradio sam test u 3DMarku 2001se i bez problema je zavrsio sa nekih 1000 poena vise nego ranije. Memoriju nisam dirao koja je 3.3ns. Ipak samVratio na defaultne postavke dok nevidim jeli iko imao iskustva sa ovim i kakve su vase preporuke dali smijem drzati overclokiranu kartu i dali da dignem i clock memoriji.Samo jos da napomenem da je kartica Built By Ati
     
  2. Shenron

    Shenron Komšija

    Ako nema nikakvih artefakata po slici i graficka se negrije pretjerano slobodno je drzi na tom taktu. :) A mozes i memoriju malo klocknuti.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Slijedeci put koristi Rage3D Tweak Overclocker za dizanje frekvencije. Ta je jezgra pravljena u 0.13mikrona pa su raja bez problema postizala brzine vece od 500Mhz. I klokanje memorije ne skodi, samo neces puno izvuci jer vec radi na max.
     
  4. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    Dizao sam i memoriju na 350 mhz i dobio sam jos nesto bolje rezultate a sto se tice grijaja koliko sam ja mogao da vidim nista pretjerano a sve radi bez problema
     
  5. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    vece su sanse da ces dobit bolji rezultat dizaljem frekvenzije memorije, nego cora
     
  6. djambo

    djambo Aktivista

    to je slucaj sa 2001 markom.U 2003 ipak prednjaci proc graficke zbog naprednijih instrukcija
     
  7. Shenron

    Shenron Komšija

    Pa onda ostavi na 480/350 a ako ide jos vise probaj. Rucno idi po 5mhz.
     
  8. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    Digao sam na 500/350 i radi sve kako treba pa nadam se da ce tako i ostati :)
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    probaj stavit ruku na zadnju stranu graf gdje (dodje proc ali sa druge strane) sve ce ti biti jasno
     
  10. Shenron

    Shenron Komšija

    I memoriju dirni takodjer :).
    Ako se oprzis nije dobro, ako je onako mlako-vruce ali ipak se ne oprzis moze proc.
     
  11. TIPKA

    TIPKA Novi član

    ok sad ja imam jedno pitanje
    imam 9500pro bba i preko radclockera dignem i proc i memoriju za 50 mzh (davno sam to cacko) i osvojim skoro 4000 ma 03 marku a bez osvojim 0k0 3800 jel atitool bolji od radclockera il da ja nastavim sa ovim?....
    i jos nesta ako dignem malo vise pocnu se pojavljivat kockice po ekranu :mrgreen:
    valjda se pregrije....
    kako ja to mogu da dignem i da tako ostane?
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    i ja sam imao tu graficku. stavi mu otkljucan bios i onda clockaj. kod mene je islo do 360/620.
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    stavi tekuci dusik sigurno ces ga dici 200 mhz :wink:
     
  14. TIPKA

    TIPKA Novi član

    sad cu cum ga izvadim iz skladista :mrgreen:
    nego iron ikakvo dodatno hladjenje??
     
  15. TIPKA

    TIPKA Novi član

    sad cu cum ga izvadim iz skladista :mrgreen:
    nego iron ikakvo dodatno hladjenje?? i valjal ista ova grafa?? meni odlicna radi sve kako treba al bi ipak kakav x800 trebo ubost :mrgreen:
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    hebo x800 i derivate nvidia je bolje rijesenje mnogo 6600gt ili 6800gt usput cijena 6800u 800km u nasoj jednoj trgovini kad dodje (provjereno)
     
  17. TIPKA

    TIPKA Novi član

    ehhh hebiga jarane ja sam ti fanATIc sta cu za mene je x800pro-pe jedino sto postoji :mrgreen:
    a u kojoj to nasoj trgovini ?
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    stalno spominjana firma
    - ali stvarno razmisli jel bolje ici taborski bilo nvidia ili ati ili je bolje kupovati performanse? trenutno nema boljih izbora od nvidijinih kartica (ali su na prosloj seriji pravo kixali)
     
  19. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    Ma da se ja vratim malo mom problemu za razliku od "TIPKE" kod mene na dignutoj frekfenciji od 100mhz za cip i 50mhz za memoriju nema nikakvih greski i kockica koliko sam mogao primjetiti kartica se ne grije nista pretjerano dirao sam i memoriju normala temperatura a cipu neznam kako da pridem jer ima kuler na njemu pa me interesuje jos ako nema tih greski i kockica jeli to znak da se kartica ne pregrijava.
     
  20. djambo

    djambo Aktivista

    dizi do nebesa,kad pocnu artefakti spusti za dva tri mhz dok nebude opet stabilna