P: HP 8200 PC

Discussion in 'Računari i komponente' started by Tensai, Oct 30, 2018.

  1. Tensai

    Tensai Komšija

    Na prodaju je HP 8200 SFF PC
    i3 2120
    8GB DDR3
    GeForce GT 1030 2GB GDDR5
    250GB HDD

    Računar je nov pod garancijom godinu dana. Graficka pod garancijom do januara 2019. Pogodan za HTPC ili neki light gaming.
    Ide Fortnite na 60FPS,PUBg oko 40 FPS, GTA 5 na high oko 50 FPS, esports bez problema ITD.

    Cijena je 340KKM lokacija Sarajevo
     
    Last edited: Nov 28, 2018
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bez uvrede ali to ne moze baciti prosjecnih 40fps u PUBG ili 50fps u GTA V na high postavkama nema sanse. Moze na 720p i jako niskim detaljima.

    Procesor je tehnologija od prije 7 godina DC, a graficka je na nivou integrisane grafike u Ryzenu 5.
     
  3. Tensai

    Tensai Komšija

    dodjes kod mene i kladimo se u 50KM da moze

    Edit. Nemam sad vremena zbog posla ali za vikend snimim video i postavim svega sto sam naveo
     
    Last edited: Oct 30, 2018
  4. Tensai

    Tensai Komšija



    ubacio sam u racunar i5 procesor pa cu vjerovatno ovako prodat, mrsko mi sad vracat onaj stari radi benchmarka, pentium moze gurat ovu igru na 720p,nasao sam par videa na youtube pa mogu i to postavit.Uglavnom mislim da je glavna kritika bila za graficku da je slaba i na rangu integrisane. Znaci ovo je na 1600x900 rezoluciji ali mislim da bi i na full HD
    se motalo oko 50 fps.
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Bez obzira, ja mislim da se za 300 moze uzeti bolja masina, tipa ja sam nedavno kupio ovo i dodje 320gb disk:
    https://www.olx.ba/artikal/31385528/hp-sff-i5-3470-8gb-250gb-intel-hd-2500-usb-3-0/
    plus neka grafika za 100 se moze bolja naci, jos 50KM za ssd i dobije se bas fin stroj

    sto se tice odnosa 16x9 i fhd, trebalo bi da je veci hit u performansama, preko 40% vise piksela ima, tako da mislim da je 16x9 vrhunac za tu grafiku, ona je u rangu 750ti...
    sa tim i5 mozda oko 250, mada nekome garancija od godinu dana vrijedi I vise od 50
     
  6. Tensai

    Tensai Komšija

  7. Tensai

    Tensai Komšija

    Sto se tice 900p vs 1080p rasprave ovde se vidi da nema ni 10% razlike, (čak vrlo često fps bude jednak)

     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Kod mene na GTA V sa FXAA, refleksije i trava na medium, ostalo max, razlika izmedju 1080p i 900p je poprilicno velika:

    [​IMG]
     
  9. Tensai

    Tensai Komšija

    i na ovom videu sto sam postavio se vidi da je ponekad razlika oko 20% ali vecinu vremena je 5-10%. snimi video pa postavi da vidimo tu ogromnu razliku, ne moze se sudit na osnovu jednog scrennshota koji nisi nikako mogao snimiti u istom trenutku
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    na tom videu cpu ogranicava maximalan potencijal grafe na 900p, kada vidis da je priblizan fps na 900p i 1080p onda je cpu ogranicen taj dio igre.
     
  11. Tensai

    Tensai Komšija

    pa u ovoj mojoj masini i5 je dosta potentan u poredjenju sa ovom grafickom te sumnjam da joj ogranicava potencijal imalo, tako da sam bio u pravu kad sam reko da nema mnogo razlike izmedju 900p i 1080p.
    Uglavnom nema svrhe raspravljat i ici u off-topic, kome se svidja masina nek posalje pp kome se ne svidja nek zaobidje oglas.
    Uglavnom sve sto sam napisao stoji, znaci sa i5 procesorom ide GTA 5 nah high bar 40+ fps bez problema 1080p, dok sa ovim pentiumom ide na 720p oko 40fps high.
    cijena sa pentiumom je 300KM a sa i5 340KM pa ko voli nek izvoli.
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    fina masina, ko hoce moze sebi kasnije apgredjati na 2600k recimo, a mislim da moze i 3. generacija

    plus na to dodati 1050 ili 1050ti lp, mislim da bi napojna to mogla izgurati bez problema

    barem su na hp elite sff 8300 to radili.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk