P: komponente

Discussion in 'Računari i komponente' started by Stormbringer, Apr 24, 2010.

  1. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Prodaja ispravnih dijelova:

    ploca i proc: ASUS TUSI-M rev 1.04 + Intel Celeron 1000A soc 370 (Tualatin) 20 KM
    RAM: Infineon 256 MB SDRAM PC-133 20 KM
    128 MB SDRAM PC-133 10 KM
    HDD: 40 GB IBM Deskstar 7200 rpm 20 KM
    Kuciste: obicni MIDI Tower bez napojne sa disk drajvom 10 KM

    Ko uzme sve dobije na poklon CD Rom Samsung i mreznu kartu. :wink:

    SVE ZAJEDNO 50 KM! :)
     
  2. _amar

    _amar Aktivista

    Uzeo bi ja plocu i proc ako je mozes dostaviti do jablanice??
     
  3. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Moze postom, platis postaru pouzecem, doci ce te nekih 25-30 KM sve skupa, mislim.....
     
  4. _amar

    _amar Aktivista

    Skupo mi dodje sa postarinom ipak za te pare se moze naci ploca sa p4 procesorom!
    Pozdrav!
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Cek malo, mislio si da ce bit postarina manja od 5-10KM? :D Ili si mislio da je postarina 25-30KM? :D
    Mislim da vam je svakako isplativije slati brzom postom, 10KM je za tezinu do 10kg, barem kod CityExpress. Kod poste ce vas pouzecem na tu tezinu i velicinu izaci 10-15KM, a nacekat cete se obojica :)
     
  6. _amar

    _amar Aktivista

    Mislio sam ako ima nekog da ide prema jablanici da posalje po njemu, kad bi postarina bila 25-30 km jeftinije bi mi bilo da odem sa sa autobusom i vratim se i opet bi mi ostalo za cevape i sok..!
     
  7. Nihad

    Nihad Aktivista

    Еvo reći ću vam ja tačno koliko bi poštarina koštala, jer mi je Poštin cjenovnik u rukama.

    Asusova TUSI-M je malecka ploča, pa vjerovatno sa procesorom i hladnjakom ne teži više od 1000g. Cijena poštarine za male pakete (zvanično se zovu "pisma" - da vas ne zbuni) mase između 500g i 1000g je 3 KM, tj. 4,40 KM s oznakom "preporučeno rukovanje" (tada pošiljka ima broj za praćenje i mislim da je osigurana).
    Ako biste koristili naplatu pouzećem, onda će vam Pošta tu uzeti još novca na obradu te usluge. Ne znam koliko je to, ali mislim da je između 1 i 2 KM. Alternativno možete ići tako da kupac prodavaču prvo uplati na bankovni račun, pa mu prodavač pošalje. To je jednostavniji način, ali je potrebno staro dobro povjerenje :).

    Pošto ta ploča podržava Tualatin procesore, ja imam dva najbrža procesora za nju. Imam Celerona 1300 MHz i Celerona 1400 MHz.
    Evo ih ovdje:
    viewtopic.php?f=5&t=20073&start=0&hilit=tualatin

    Dao bih 1300-tku za 10 KM, a 1400-tku za 12 KM :).

    EDIT: Neko je rekao da je slanje Poštom sporo. Meni je jednom iz Tuzle pošiljka putovala tri dana, iz Travnika dva dana, a slanje u Foču (međuentitetsko slanje) je trajalo tri dana. Znači nije sporo.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  8. _amar

    _amar Aktivista

    Nekada su spori nekada brzi, nedavno sam kupovo ram iz sa, doso mi u roku 4-5h na kucnu adresu, dok im je iz prozora trebalo puna sedmica dana.
     
  9. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    @ Nihad
    Hvala za ove informacije ;)

    @ Amar

    Evo dobices na poklon ovaj RAM od 128 MB. Jel posteno? ;)
     
  10. _amar

    _amar Aktivista

    Skupo mi dodje sa postarinom, za te pare mogu uzeti plocu za p4 a proc vec imam tako da mi je isplatnije ici na tu soluciju.
    Trebo bi u sa za par dana pa ako budem iso javim ti se!!
     
  11. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    korekcija ;) pogledati na vrh ;)
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Bolje performanse daje Tualatin nego P4 Willamette i XP athloni
     
  13. nVidia

    nVidia Aktivista

    Nisam znao da je Celeron pa da je i Tualatin bolji od P4, Celeron je najlošiji procesor u inelovoj familiji.
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    sad znas da ništa ne znaš
     
  15. nVidia

    nVidia Aktivista

    haj mi dokaži, na priču ti ne vjerujem.
     
  16. GW

    GW Moderator

    Naravno da mu ne trebaš vjerovati jer ne zna o čemu priča.
    Williamette jezgra jeste bila malo razočaravajuća u startu kad je bila na 1.4 i 1.5 ghz, ali se ne može reći da je Tualatin jezgra bolja od Williamette jezgre jer će je Williamette jezgra sa SSE2 i RDRAM podrškom rasturiti u modernom kodu.
    Porediti Athlon XP (u koji spada i Barton jezgra na 2.2 ghz) sa Tualatin P3-com je u najmanju ruku smiješno.
     
  17. RaP

    RaP Komšija

    Stvarno smjesno, porediti ga sa AthlonomXP nidje veze
     
  18. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    E hvala sto mi oziviste temu! :p Uglavnom, sve ovo odozgo je aktuelno i dalje i sve ide za 40 KM!
     
  19. Nihad

    Nihad Aktivista

    Ja imam tri računara sa Tualatin procesorima, i to tri različita čipseta (Intel i440BX, Intel i815 i ServerWorks ServerSet III HE-SL). Imam i Tualatine Celerone i Tualatine-S. A na poslu imam hejbet raznih Pentium 4 računara, od Wilamatte dizelaša na oko 1.5 GHz pa do onih čvrki na oko 3 GHz sa 800 MHz FSB-om i megom L2 keša. A prije Tualatina sam imao Athlone. Stoga, ja znam odnose performansi.

    Uredno optimizovana Tualatin-S mašina na oko 1400 MHz će rastočiti 99% Pentium četvorki do 2 GHz, a i većina četvorki do 2.5 GHz (osim onih koje su dobro optimizovane) su "ugrožene". Pentium 4 Xeoni su velika šarena laža (nemaju nikakve razlike u odnosu na Pentiume 4, osim što mogu raditi u SMP radnom režimu), stoga za njih važi ista priča. Jedino ih donekle može pogurati neka dobro sklopljena matična ploča (ServerWorks-ov čipset i sl.).

    Tualatini Celeroni su znatno sporiji od S izdanja jer imaju FSB na 100 MHz. Međutim, u svakoj iole "liberalnoj" matičnoj ploči oni se mogu bez ikakvih peripetija dići na 133 MHz, čime im se i radna frekvencija podigne za 33%, i tada su oni skoro kao S modeli. Ja sam Celerona Tualatina sa 1300/100 digao na 1733/133. Zuca!

    U poređenju sa Athlonima XP, tu je već dosta tvrđe. Uglavnom su tu negdje, s tim da Athlon ždere barem 3x više energije (= toplota!), i 90% Athlona rade sa šugavim ubogaljenim Via-inim čipsetima. P.S.: Postoje i matične ploče za dva Athlona (2x socket 462)!


    P.S.: Da se osvrnem na oglas :)
    Taj Celeron 1000A će bez problema raditi na 1333/133. Štaviše, on će (što se njega tiče) bez problema raditi i na 1500/150! Uslov je da matična ploča to omogućava (pošto je Asusova, mislim da može, treba pogledati u uputstvu/BIOS-u) i da RAM može. Takav CPU bi bio brz barem kao P4 na 2 GHz.
     
  20. GW

    GW Moderator

    Slabo barataš činjenicama Nihade.