P: Sapphire Nitro+ RX Vega 64

Discussion in 'Računari i komponente' started by vutra, Jan 31, 2023.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. vutra

    vutra Komšija

    Sapphire Nitro+ RX Vega 64 8GB

    Kupljena 2018 na Amazon-u, tako da ofišl garancije nema.
    Originalno pakovanje, ali bez one "srednje" kutije :D

    Korištena je za gaming, nije bila ni u kakvom rigu, "rudarila" je jedno vrijeme kod kuće, čisto da ne sjedi besposlena u toku radnog vremena (radim od kuće) i to po nekoliko sati dnevno.

    Kartica radi bez problema, ali bi možda predstavljala problem za slabije napojne jer ima povisoke prelazne struje koje mogu okinut OCP napojne, nešto što se meni dešavalo samo u toku igranja nekih, ne svih, igara.
    Uglavnom, undervolt+overclock(opcionalno) riješava problem, a ako treba, imam postavke za Adrenalin koje sam ja koristio.


    Lokacija: Sarajevo
    Razlog prodaje: Kupio drugu

    Cijena: 300KM
     
    Last edited: Feb 18, 2023
  2. iPlay

    iPlay Komšija

    Imam Pulse verziju u drugom računaru (kod sina)i odlično me služi/la. Kod mene je sa Samsung memorijom gdje dan danas radi na 930 MHz (default je 800MHz). Core Clock je default. Taj njen UV/OC profil vrijedi.
    Iako tada nije mogla parirati nVidia karticama iz klase, meni je jedna od dražih a jedan od razloga je vjerovatno i taj da sam je platio 400 KM mjesec dana prije početka ludila sa GPU cijenama i skoka Bitcoina. Kartica ima odlično hlađenje zbog kraćeg PCB-u. Driveri su je isto vremenom ubrzali. Bio je video na Hardware Unboxed.

    Sorry za offtopic.
     
    Last edited: Jan 31, 2023
  3. vutra

    vutra Komšija

    Le bump, nova cijena.
     
  4. vutra

    vutra Komšija

    300KM
    još malo pa nestalo, naval'te žene
     
  5. vutra

    vutra Komšija

    Može lock
     
Thread Status:
Not open for further replies.