P35 DS3 + jmicron

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by eduard, Oct 25, 2007.

  1. eduard

    eduard Novi član

    Pozdrav svima! Evo zanima me kako funkcionira i da li netko ima iskustva s gigabyte P35 DS3 i jmicron-om. Htio bi slozit stripe raid, jer imam 2 x 80 7200.9 seagate... Znaci ploca imam 6 x sata portova, 4 narancasta i dva ljubicasta, ljubicasti sluze za raid preko jmicrona, tu sam spojio hardove, zatim sam otisao u bios i podesio opcije , za sata ide onboard, i sata raid/ide onboard, save and exit. Prilikom bootanja, ponudjena mi je opcija ctrl + g -> za raid, to kliknem i ulazim u setup.
    Tu znaci podesim ime polja, stripe, i velicinu clustera (64), save and exit... sada ponovno ulazim u bios i gledam pod standard device, i tu mi vise nema niti przilice niti hardova, sve je nestalo, pod boot device mi je namjesteno hard, cd.
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Stavis valjda odd prvo
    pa pripremis disketu sa raid driverom
    kad krene instalacija xp-a ubacis sa f6 raid driver
     
  3. eduard

    eduard Novi član

    Skinuo sam ja s gigabyte drivere za windowse prilikom instalacije kojem moram puknut, al je stvar u tome, sto ja u biosu izgubim sve device (2xhdd + CD-RW) na kanalima (6sata + 2pata) od svih ja ih vidim samo cetiri, i na ta 4 kanala nemam uopce niti harda niti przilice, pa me brine malo kako to da nakon napravljenog strip-a u bios-u gubim sve to :idea:
    Ako se u biosu to vrati nakon sto prilikom instalacije XP instaliram drivere koje su nuzni da windowsi prepoznaju stripe, onda cu otic kupit floppy... Znaci zanima me je li jos tko imao takvu situaciju i da li se to tako rjesava, ili ja imam specifican problem?
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    to se nećeš ni uspjet pokrenuti bez floppya ili eventualno da napraviš slipstream instalacije xp-a i naguraš raid drivere nutra.