P35 DS3 problemi s SATA hardovima

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by eduard, Oct 24, 2007.

  1. eduard

    eduard Novi član

    Imam problem na gigabyte-ovoj ploci, upiknuo sam u nju 2 x 80 gb seagate 7200.9.... i u biosu su dva mastera, jedan na 0 i jedan na 1 kanalu.... kada zbootam, javi mi se new harware u tray-u, otidjem u device manager, i tamo ih nadjem, ali kada otvorim explorer, vidim samo jedan hard (stari maxtor na kojem mi je sustav). Ja neznam u cemu je fora, da ih windosi prepoznaju, da su uredno u device manageru ali ih ne mogu koristit, kao da ih nema.... unaprijed zahvaljujem na pomoci.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Start > Run
    Kucaj diskmgmt.msc
    Nadji disk koji ne vidis u exploreru i Initialize. Poslije toga formatiraj.
     
  3. eduard

    eduard Novi član

    Frajeru, svaka ti cast, da nisam u zagrebu, otisli bi sutra definitivno na pivu.... Pomogao si mi par puta, i uvijek je upalilo iz prve ekspert si nema sta! Ove mi je diskove poslao buraz (iz canade) i na njima je furao stripe, al mi ih nije formatirao nego samo "iscupao" iz kompe i poslao zato me i jebavalo, al nisam ni mislio da bi me moglo ovako hebat.
    Hvala jos jednom
     
  4. eduard

    eduard Novi član

    Hm neznam da li ces i ovo srijesit... znaci sad imam hardove i sve pet, ali od njih mislim slozit stripe, ploca P35 DS3 ima na sebi Jmicron, kontroler za raid 0,1..., pa to namjeravam iskoristit. Znaci da ploci su dva ljubicasta porta za stripe, u koja ukopcam hardove (koji su sad u redu), odlazim u bios, i namjestavam pod peripetials, onboard ide, i onboard sata/raid, F10 i ok. Sad prilikom reboota mi ponudi opciju za raid, ja prihvatim, ulazim u meni, namjestam ta dva harda u stripe, odabirem velicinu clustera 64, save and exit... onda opet ulazim u bios, i tamo pod devices nema nista, niti jedan hard niti przilica... Cim maknem raid opciju sve opet proradi kako spada... i sve prepozn aje, u cemu je fora. Ako ovo uspijes rijesit onda ostajem bez teksta:)
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    pa jmicron je preuzeo diskove "na sebe", stavi pod boot device scsi, raid ili tako neku opciju i sve 5... ako misliš na to da ne možeš izabrati boot device.
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nisam radio. Imas sve u manualu, pa lagano.

    A evo ti citat jednog od forumasha

     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    koji car :D