P4PE2-X i Celeron D 320 vs. EP-8RDA3i i Sempron 2600+

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Nehrudin, Dec 26, 2004.

  1. Nehrudin

    Nehrudin Novi član

    Namjeravam kupiti jedno od dvoga.Ljudi šte je bolje,brže stabilnije.Hvala!
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    moj savjet ti je dfi infinity/lan party ili dosta jeftiniji abif nf7/nf7-s v2.0

    čuo sam da se epox-ice dosta više kvare od abita/dfi-ja i neki modeli se slabo clockaju... mislim pričam ti iskustva ljudi sa drugih foruma i iz jednog dućanskog servisa. naravno uzmi sempron ili probaj naći mobilni barton ili desktop barton.

    celerona zaboravi.
     
  3. Sleeper

    Sleeper Komšija

    slazem se.[​IMG]
     
  4. Shenron

    Shenron Komšija

    I ja.
     
  5. Guest

    Guest Guest

    Ja jos nisam razmislio :idea:
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  7. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    nemam ništa protiv ABIT-a...čak sam lično htio uzeti NF7-S v2.0...ali šta je sa podrškom u budućnosti...kompanija je pred samim kolapsom :| :|
     
  8. Dr. X

    Dr. X Novi član

    Najbolje je sada uzeti nf7-s ploču i barton 2500+. Kad se malo razmisli to je i najisplatnije. A što se tiče podrške za budućnost već je svima poznato da je nf7-s overclockerska ploča i da se bez problema može overclokovat barton 2500+ da radi na 3200+.
     
  9. djambo

    djambo Aktivista

    za buducnost bas i nije u ovo vrijeme bilo koja nforce2 platforma jer semproni su zadnja generacija procesora za tu platformu a svaka ploca vec ima bios sa podrskom za njih ali se slazem da je najisplativije tako da se bez obzira na sve isplati uzet abit dok ih jos ima na trzistu sa kombinacijom Athlon(barton) ili Sempron procesor
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    dfi je najbolji clocker, al ajde-de.

    ma meni abit služi predobro, bundle je dobar, clocka se dobro, rock stable, a bome i cijena je poštena... čisti nf7 v2.0 je praktički besplatan (nekih 20€ skuplji od ecs-ove nf2 ultra ploče).

    btw. danas sam frendu ugradio ecs-a sa sempronom i na defaultu rock stable radi, clockat vjerovatno ni neću, ali se ipak radi o najjeftinijoj nf2 ultra ploči na tržištu.