P5K ili Abit IP35 ili....

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by gIRFAN, Apr 25, 2008.

  1. gIRFAN

    gIRFAN Aktivista

    Pozdrav dobri ljudi, Bio sam 100 posto siguran da uzmem P5K. Uzeo bih CPU E6750 ili nesto 0d E8000 serije. Imaju je moja 2 dobra prijatelja i stvarno je fina ploca. Medjutim oni su uzeli OCZ platinum memoriju module po 1 GB i ploca se pokazala pravo muhanata, pa sam se razocarao u plocu, a oni u OCZ, mada mislim da nije do OCZ-a. Ja sam naumio uzeti one module rama po 2 GB, OCZ "vista performance" ili ne znam, neke druge npr Kingston, ili ako nadjem Supertalent po 2 GB...
    Da li da uzmem Abit IP35? Ili neke druge module memorije....
    Koju plocu, koju memoriju?....
    Molim vas za preporuke....
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ma P5K je vrlo solidna ploca. Radije uzmi neku drugu memoriju, a sto se tice te "Vista performance", Vedo kaze da je to kit, a ne single modul.
     
  3. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Abit Ip35 je vrlo odlična sto se tice rada sa 2x2GB modulima ali i P5K ja vjerujem da bi slušala.
    Sve je na tebi da odlucis...obadvije ploče su odlicne.
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Zaboravio si napomenuti da se dobro kloka... :smt003
     
  5. gIRFAN

    gIRFAN Aktivista

    u jednoj firmi na cjeniku (da ne reklamiram), pise da je u jednom modulu 2GB "Vista performance", da nije kit. Svejedno zanima me jos misljenja za ploce, a i preporuka za memoriju po 2 GB
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    mijenjaj ram po meni, ostavi p5k.

    bitnije ti je da imaš dobru ploču nego 1% bolji 3dmark.
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    O tom vista performance sam i govorio. Stoji, ali pogresno. Ako neces sta clockat, ubodes value module ala Kingmax ili neki jeftiniji Kingston, dobro ce slusati. Takodjer, pogledaj A-Datu 2GB za 70KM u UE.
     
  8. gIRFAN

    gIRFAN Aktivista

    ok syss, hvala. Koji onda ram po 2 GB? Kingston?
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    ma svejedno... eventualno da su ddr800 sa dobrom garancijom.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    U Barico dolaze 2GB OCZ moduli pocetkom maja - tako kaze cika Slavo :)