P5LD2-X problem sa audio driverima

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Dexx, Feb 4, 2009.

  1. Dexx

    Dexx Aktivista

    Juce sam formatirao kod prijatelja komp i stavio WinXp Sp3 32-bit
    Sve je ok osim zvuka koji ne mogu nikako da instaliram...
    Audio (koji je integrisan na ploci) je prepoznat kao PCI device) je ALC662 High Definition Audio 6-channel CODEC
    Probao sam instalirati zadnje drivere koje sam skinuo sa asusove stranice maticne, a i zadnje Realtek HDA drivere, 2.14 mislim.
    Unknown Device Identifier ga prepoznaje kao Intel HD audio driver.
    Ali glupo mi kako ne mogu instalirati drivere sa koje mi asus nudi za svoju plocu..
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Treba prvo instalirat MS UAA driver (moguce da je i UUA, ne znam napamet), a to se samo pusti Windowsima da nadju automaCki driver za taj uredjaj, pa tek onda opalit te Realtek drivere. Mislim da je vec bilo na forumu o ovome.
     
  3. Dexx

    Dexx Aktivista

    Hvala na odgovoru, jbg nisam prije pratio forum...
    Vidjet cu jel to to pa javim :lol:
     
  4. Benq

    Benq Komšija

    Imao sam iste probleme kad sam instalirao XP SP3 na racunar , instaliram drivere za zvucnu al kao da i nisam.
    Jedno od rjesenja je da odes u folder options i kliknes na Show all hidden files , onda odes na particiju gdje je instaliran windows , udjes u folder Windows, i vidjet ces folder pod nazivom "INF" otvori ga i nadji HDAUDIO.inf , desni klik na njega i klikni na install, nakon toga reset racunara i instalacija drivera i trebalo bi da radi.
    A drugo rjesenje koje je isto pomoglo je da u registry bazi promijenis sa SP3 na SP2
    HKEY_LOCAL_MACHINE / SYSTEM / CurrentControlSet / Control / Windows / CSDVersion promijenit vrijednost sa 300 na 200 , reset racunara i radi 100%
     
  5. Dexx

    Dexx Aktivista

    Rijesio sam, instalirao motherboard_driver_audio_microsoft_bus.exe i pronasao je zvucnu :D