Paradigm ADSL 2/2+ Router

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by surrogat, Aug 5, 2011.

  1. surrogat

    surrogat Novi član

    Upomoc :)

    ovako imam taj problem sa konfigurisanjem a nisam siguran moze li se uopste izvesti da mi ovaj Paradigm ADSL 2/2+ Router sluzi samo kao ruter za LAN a konekcija mi dolazi sa motorola kablovskog modema
    SB5100E SURFboard Cable Modem na koji kako su mi rekli ovi iz kablovske salju samo jednu IP adresu :S probao sam preko switch-a da umrezim u lan ali mi javlja na oba i pojedinacno no or limited connectivity a ovi iz kablovske kazu da je to zato sto salju ili daju samo jednu IP adresu pa mi kazu da mi treba router a ja imam ovaj Paradigm ADSL 2/2+ Router pa ako moze on ako ne da kupujem pravi ruter :D

    hvala unaprijed :D
     
  2. surrogat

    surrogat Novi član

    evo dok guglam izgleda da je samo problem u ovom Ethernet crossover kablu jer ja koristim Ethernet cable lol ako bude to:D
     
  3. GW

    GW Moderator

    Problem je što je paradigm ujedno i modem pa nema ethernet wan port, a on ti treba da bi ga povezao sa motorolom. Dakle moraš kupiti router, nema druge. Doduše sad su routeri poprilično jeftini, wireless router je manje od 50 km.
     
  4. surrogat

    surrogat Novi član

    izgleda jer ovo Ethernet crossover kablo dozvoljava i dalje da radi samo 1 comp :S
    hvala na odgovoru :D
     
  5. surrogat

    surrogat Novi član

    i samo da zakljucim kupio sam ovaj tp link wireless router i rijesio problem :p