(PC-ADSL) + (Laptop-Wireless)

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by tex-rec, Jun 23, 2008.

  1. tex-rec

    tex-rec Novi član

    eh vako,nako sto sam sada sredio laptop zanimame slijedece..
    Na Desctop PC u imam prikljucen ADSL (Router).
    Zanimame dali ja sada preko neke Wireless kartice mogu da prenesem sebi tu konekciju i na laptop.
    hmm.nadam se da ste me skontali sta trazim..

    Znaci: ADSL (PC) Prenijeti bezicnim putem (Konekciju) na Laptop!!!
    Postojili ta mogucnost,a kako logicki skontam ,naravno da postoji,samo nisam siguran koja mi bas oprema treba za to,
    pa da sada nebih dzaba hlupo po nekim karticama,voolio bih da se prvo malo informisem,,
    Normalno na laptopu imam Wireless i cak primam neke ovdje kod nas postavljene antene za tu vrstu konekcije,al no,to mi nije to to..
    Gledam da i na Lap sebi odradim ADSL radi jake brzine,a normalno i nize cijene.

    Hvala unaprijed,, :lol:

    PS: Postajeme lagano i stid koliko pitanja postavljam,al sto je cudno,uvijek mi je ovaj FORUM (Hardwarebase) pomogo do kraja u mojim PC Problemima.(Bolje receno "Korisnici foruma"..HVALA
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Taj ADSL router nema WI-FI podršku?
    Ako nema onda samo nabaviš jednu WI-FI karticu za računar i pomocu ad hoc mreže povežeš 2 računara i šejraš internet konekciju.

    Najbolje ti je googlat za malo detaljnije upute.
     
  3. tex-rec

    tex-rec Novi član

  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Imaš tu trendnetovih wifi kartica i sa USB i sa PCI sučeljem.
    Ja ti vise preporucujem tu integriranu jer imam loša iskustva sa trendnetovim USB WIFI karticama.

    TRENDNET TEW-423PI - 29KM
    Mislim da će biti dovoljna za tvoje potrebe.

    Uslov AD HOC konekcije je taj da računar mora biti upaljen kada hoces sa laptopom na internet.
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    onda je bolje ap da uzmes ako hoces autonomiju
     
  6. tex-rec

    tex-rec Novi član

    Sorry,nisam te skonto,kak mislis da uzmem autonomiju???? :shock:
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ako ti nije problem da ti računar bude uključen dok koristiš inernet na laptopu onda je bolji izbor WIFi kartica.

    Ako ti je to problem onda kupiš AP (access point) i nece ti trebat računar koji mora biti uključen.
    Ali to košta više.
     
  8. tex-rec

    tex-rec Novi član

    ma jok,nebih mi to bio nikakav problem,ipak planiram to samo ono,da prebacim sebi na lap tu konekciju u oklini svoje domovine da mogu da koristim,da nevisim nonstop u sobi,sa fali malo na balkoncic ili u basti se zavalit,he he..
    Nista znaci mojeje da ustekam na PC tu WIFI Karticu jel tak.
    Koja bih mi bila preporucena da je solidna a da nije bas ogromna cifra??
     
  9. tex-rec

    tex-rec Novi član

    EH ovako ljudovi...

    Kupio sam Air Live Turbo-G Wireless PCI Adapter.
    Nju sam stekno na PCI slot u PC i napravio sam konekciju znaci sharovo sam svoj Network ADSL na nju,i sve super salje signal i laptop isto takodje sa "Excelent" prima..
    Samo sta dalje,kada otvorim Web Browser on ko pocne da trazi google,i onda samo izbaci..

    Molim pomozite!!!!

    Dali slcajno moram sta da podesavam dalje,PI adrese i ono ostalo,ako da molim za jasno upustvo..

    Unaprijed hvala!!!
     
  10. ReNNo

    ReNNo Overclocker

  11. tex-rec

    tex-rec Novi član

    zaboravio sam napomenut da kada udjem na Network Places znaci tu mi sve radi,ja mogu da udjem na svoj PC sa laptopa bezzicnim putem.sve je ok samo jos nemam net na laptopu...
    Ajde prelistat cu ova dva linka pa javim..
     
  12. tex-rec

    tex-rec Novi član

    Evo sve sam postupke odradi,al idalje mi nece da radi internet na laptopu...

    PC
    [​IMG]

    PC
    [​IMG]

    i na laptopu kada na wirelessu uradim scan,,on mi nadje ovu konekciju sto sam na PCu napravio "Ad Hoc"..

    Na My Networkplaces u Workgroup mi je sve ok Podatke mogu da premijestem...

    PC
    [​IMG]

    Samo mi nest nece da procepi ovaj internet na laptopu,
    on se meni konekctuje na ovaj Ad Hoc Konekciju sto sam ja kreiro na PCu
    al kada udjem na browser ono"kao da nije konekctovano"...

    hmmmm...
     
  13. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Na računaru postavi IP aresu 192.168.0.1 i subnet 255.255.255.0, ne treba postavljat gateway.
    Trebaš kliknuti desni klik na Local Area Connection (od mrežne karte) pa Properties.
    Pod Sharing postavi konekciju "Wireless Network Connection"

    Trebalo bi ovako izgledati :

    [​IMG]

    Na laptopu se samo konektuješ na tu AD HOC konekciju od računara.

    Kod laptopa postavi da dodjeljuje IP adresu automatski, ali DSN moraš ručno ukucat da nebi imao problema ponekad.

    btw...ne trebaju ti software-i od WIFI karte, probaj sve pomoću windowsa.
     
  14. tex-rec

    tex-rec Novi član

    joj "ReNNo", jebiga ti hvala,,evo samo sto sam uradio ova tri mala postupka sto si mi reko,sada ti odgovaram bas s laptopa,sjedim na tarasi pijem kafu i sve je ok,,puno puno hvala..

    A naravno zahvaljujem se i ostalima!!! :mrgreen:

    Mada "ReNNo" konekciju od LAN Networka sam vec bio sharovo na Wireles karticu al haman su me ove IP zezale.AL eto sad je sve Cool.. :smt006
     
  15. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Nekad taj software od WIFI karte zna uprskat stvari, jer zna postaviti manuelno IP adrese.
     
  16. tex-rec

    tex-rec Novi član

    pa ove gore navedene IP Adresse i jest ovaj Soff od kartice sam podesio al evo brije ovo sada pravo ,za sada me nista vise nezeza..hjoooojjj jest mi ba drago,dopizdilo mi visit u sobi,sad milina !!! :D
     
  17. tex-rec

    tex-rec Novi član

    jos jedno pitanje,kako ja sada moogu ovu udaljenost ojacati,npr gdje mi je soba,u kuci mi svugdje hvata,i na tarasi ispredsobe,ali vamo sa druge strane kuce cim izadjem pukne veza,pa sad,kako bi mogo taj domet da ojacam....Nako pitam da znam!!!
     
  18. GW

    GW Moderator

    Nemoj koristiti mikrovalnu. :lol:
     
  19. tex-rec

    tex-rec Novi član

    he he hee...ajde ev isteko sam iz struje al nesto mi opet isto :smt002
     
  20. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Možda malo bolju antenu nabaviti.
    Samo što su poskupe ove malo bolje.