PC-FAX

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by bhd, May 7, 2010.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ovako, uzeh fin samsung printer-scanner-fax masinu.
    Aparat ima mogucnost slanje.primanje faxa preko mreze, i sl.

    Interesuje me koji je najpogodniji, pouzdan software slanje/primanje faxova, sa jednog i vishe racunara iz mreze sa tog faxa.


    Htjeli bi da pazarimo, a da se na zalijecemo i djaba bacamo pare. Dal neko ima iskustva sa nekim softwareom da ga preporuci.


    hvala lijepa.
     
  2. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    XP ima "fax console" pomocu kojeg mozes primati faxove (slanje mi nije uspjelo ali nisam previse ni pokusavao).

    Naravno da bi primao faxove na racunar moras imati modem sa ukljucenom telefonskom linijom. Svi primljeni faxovi se mogu cuvati kao file-ovi sa nekom njegovom extenzijom i naravno na taj nacin mozes slati primljene faxove izmedju racunara u mrezi.

    U ovom slucaju ispis faxa mozes raditi na bilo kojem printeru koji je prikopcan na racunar ili na mrezni printer, ne treba ti nista posebno od printera.

    Naravno tu je i WIN FAX PRO koji je komercijalni program sa vise mogucnosti, ali je meni bio dovoljan i ovaj od XP-a. Pretpostavljam da i kod novih operativnih sistema postoji slican software u okviru windowsa.