PC i laptop na kablovski modem?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Braca, Mar 27, 2009.

  1. Braca

    Braca Novi član

    Je li moguce nekako bezicno povezati laptop kada je u isto vrijeme normala povezan pc na kablovski modem standardno?

    Dakle da se moze surfati sa oba uredjaja u isto vrijeme
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    1. solucija - kupiti wireless router (oba racunara mogu biti online pojedinacno ili u isto vrijeme)
    2. solucija - kupiti wireless mreznu karticu i ubaciti u pc ( konekcija se mora sherovati i laptop moze na net samo dok je pc upaljen)
    3. solucija - kupiti jos jednu mreznu karticu i ubaciti u pc ( isto kao i solucija 2, samo sto se i laptop povezuje kablom)
     
  3. Braca

    Braca Novi član

    Hvala :)

    ma najbolje ruter, i najskuplje garant :)
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa racunaj od nekih 60-70KM pa navise za router.
     
  5. neko

    neko Aktivista

    a dog, u cemu je tacno fora s tim routerima, ako ti nije mrsko, da mi pojasnis?
    mislim, jel' ima neke razlike u kvaliteti? jel' razlika u brzini na kojoj mogu raditi? ili je pak nesto trece?

    i da li ima negdje uputstvo, "korak po korak"???

    hvala i pozdrav svima...
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa nema nikakve fore. Ako imas router, bilo koji racunar u mrezi ide na internet neovisno od onog drugog, treceg itd. Ako ides na opciju s dijeljenjem konekcije, host (onaj racunar na koji je povezan modem) mora biti stalno ukljucen i konektovan da bi ostali racunari mogli na net.
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    imam valjda najjeftiniji wlan router na tržištu i radi ko sat... canyon 514 i košta nekih ~25€
     
  8. neko

    neko Aktivista

    eh hvala vam...ma vec duze vremena se kanim da to odradim za svoj laptop, ali nikako...hvala jos jednom...trazicu i ja taj canyon :)