PCI-E kartica na AGP slot

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by baKe, Apr 1, 2009.

  1. baKe

    baKe Novi član

    Zanima me da li određene grafičke se mogu uštekati na AGP slot i da rade normalno, iako su one PCI-E varijanta.

    Kada sam postavio ovo pitanje mislio sam na GeForce 7600

    Obratite pažnju na stranici gdje se opisuje grafička:

    http://www.nvidia.com/page/7600_features.html

    -Piše sljedeće:

    AGP 8X Support
    Provides double the bandwidth of AGP 4X—2.1GB/sec. vs. 1.1GB/sec. AGP 8X enables more complex models and detailed textures, creating richer and more lifelike environments. Uninterrupted data flow allows for smoother video streaming and faster more seamless gameplay. (AGP 8X/4X compliant)


    - Da li to znači da ovu karticu mogu ugraditi na svoju AGP matičnu (8x) ploču?

    Hvala.
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa ako imas PCI-E graficku, ne mozes je ugraditi na AGP plocu. Ako je AGP kartica, onda mozes - jednostavno je. Graficke iz tih prelaznih serija tokom AGP/PCI-E tranzicije imaju u obje verzije (Geforce 6000, 7000, Radeon Xx00, X1x00, HD2x00). Evo kako ces prepoznati:

    [​IMG]
     
  3. GW

    GW Moderator

    Ima i onaj fazon da pretvoriš PCI-E u AGP. :D
     
  4. Looney

    Looney Komšija

    Mislim da bi bilo fer da se sa čovjekom podijeli ta informacija zar ne ;)
     
  5. Gizmo

    Gizmo Novi član

    Hajde neka neko postuje tu sliku, ja se slomih ne mogu je sada naci da je je***. :lol:
     
  6. Encor3

    Encor3 Aktivista

    [​IMG]

    Samo nije preporucljivo. :|
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    :lol: :lol: :lol: Ovo nisam do sad vidio :smt005

    Ovo je za Roflmao :lol:
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Joj jebemu jato divljih miseva, bila je ta slika u roflmau jedno 9999999999999999999999999999999999999999 puta i uvijek je neko novi postavi :x
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne sumnjam da je bila al eto ja nisam vidio,al nisam vala ni pretrazivao bas sve po redu :wink:
     
  10. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Dino, razocarao si me.
     
  11. Riddick

    Riddick Aktivista

    Samo bi dodao da je moguce obrnuto, tj. ugraditi AGP graficku na PCI-Ex16 maticnu plocu :)

    [​IMG]
     
  12. RaP

    RaP Komšija

    a jebote cuj agp na pcx a stvarno ja gluposti