pcie x1 > x16 ekstenderi -> 19 km

Discussion in 'Računari i komponente' started by pera_kojot, May 30, 2013.

  1. pera_kojot

    pera_kojot Novi član

    popust na vece kolicine.

    doboj, kontakt na pm.

    moze placanje u bitcoinima.
     
  2. pera_kojot

    pera_kojot Novi član

    [​IMG]

    novo, naravno.
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ovo je dobro za mining ko je kratak sa PCIe x16 slotovima na maticnoj a zeli da upregne vise grafickih kartica u rudarenje.. :wink:
     
  4. pera_kojot

    pera_kojot Novi član

    ostao jos 1 komad.

    ...


    da, za rudarenje, jasno. :)

    računam da svi to znaju. ne samo za one koji su kratki sa pcie x16 slotovima, vec i da bi se napravilo prostora izmedju kartica za protok vazduha i nize radne temperature.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Zavisi od grafe do grafe. Na primjer ja sam izgubio 30-40hashova kad sam otisao sa x16 na x8 pci-e 3.0.
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Bas ogroman gubitak.. :mrgreen:

    Ovo je za one koji zele da bas izvuku maximum u miningu iz platforme a da ne kupuju cijeli sistem.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Hajd nemojte zaboravit da je ovo oglas.
     
  8. pera_kojot

    pera_kojot Novi član


    to ispadne 0.02 LTC dnevno? :D

    to je sića u odnosu na ono koliko se grafička od 300 eur manje greje i trosi..
     
  9. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Grafa manje troši kada promijeniš PCIe slot na matičnoj? :|
     
  10. pera_kojot

    pera_kojot Novi član


    ne, nego se manje trosi, u smislu ventilatori se manje trose, komponente na njoj se manje greju, itd.
     
  11. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Ja sam mislio da svaki PCIe (v1.0, v2.0 i v3.0) daju po 75w grafi, tj. da se i samim time isto griju i trose.
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    PCI-E po ATX standardu mora moci da isporuci 75W, tj. vrm-ovi kod grafi su programirani da nece da startaju ako ne dobiju punu snagu kroz pci-e, uber karte kao sto su matrix, lighting imaju revidiran vrm sklop tako da vuku svu struju kroz pci-e 6/8 pin konektore.
     
  13. pera_kojot

    pera_kojot Novi član

    ne razumeš me. kada se grafičke postave na ekstender, onda su hladnije, jer je veće rastojanje između njih negoli kada su na ploči, pa se ventilatori vrte na manjim brzinama, pcb, vrm se manje greje, itd.
     
  14. Konjislav

    Konjislav Komšija

    To je jasno ko dan. Ja sam bio kupio taj jedan extender, da u njega ubacim Perc 5/E RAID karticu, posto sam je modovao, tj. na nju nabacio 1 dodatni pasivni kuler (pored 1 sto je bio), tj. na onaj goli procesor, te nabacio 80mm fan i sve to zavezao žicom. Naravno to nije moglo stati na matičnoj, pošto su već iskorištena 2 slota za grafičku, 1 za zvučnu, 1 za dodatne usb-ove, tako da nije bilo mjesta. Pci-e extender, spašava dan. ;)