pentium R 4 2,8ghz radi na 1,4ghz?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by avduka, Sep 8, 2012.

  1. avduka

    avduka Aktivista

    stavio sam ovaj procesor na jedan pc u garazi..:)....bio mi je prije 2,4 celeron
    uzzmem ovaj proc za cenera i ubacim...al radi uvijek na 1,4ghz?
    kad idem na my computer/properties pise fino intel pentium R 2,80ghz a ispod 1,4ghz?

    na everest cpuid isto pise 14X100 mnozitelj
    procesor je preskot soc 478 1mb L2 cash.....neznam sta jos da napisem...
    e kada idem na testiranje brzine memorije nesto mi pucketa u kompjuteru...neznam jel oko procesora ili negdje drugo......
    i jos bitno je da napisem da je par iglica na proci bilo malo savijeno...pa sam ih ja ispravio jer onako bi se polomili da sam pokusao ubaciti...?
    sistem je frisak od prije 2-3 sedmice ali nisam dizao novi sistem kad sam zamjenio ovaj proc,.....a dodo sam i neku graficku ako to ima veze kakve?
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa ploca ti je fsb400 a procesor fsb800 i to je to. Nema pomoci bez druge ploce.
     
  3. avduka

    avduka Aktivista

    znaci do ploce je...:)
    ma prije sam je znao uganjat na netu sad nista neki manual sam skunuo pise fsb 400/533?

    ovo 533 mi nista ne mjenja?

    inace ploca je MSI P4MAM2-v
     
  4. GW

    GW Moderator

    Sa 533mhz fsb-om, procesor ti može na raditi na 1.8ghz.
     
  5. avduka

    avduka Aktivista

    ok hvala momci...znaci nista od ovog proce...kako sam uguglo na ovu maticnu mi je najjaci procesor neki 2.8 pentium sa 400fsbom i l2 512 cashom a ne ovaj sa 1mb l2 cashom...:)
    uglavnom moram uzet il drugu plocu il drugi procesor..:(