Phenom II 940

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by joyjoy, Sep 23, 2010.

  1. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    kad povisim multip napr. 15,5 tada piše po bootanju 3100Hz ( 15,5 x 200) , međutim u windowsu CPU Z piše 800Hz po core , u core temp isto... jel ovo normala jer nisam primjetio da nešto šteka,zapinje (Mafia II , Battlefield BC 2) , kada vratim u BIOS u auto mode, tvornicki je 3Ghz (bez rucnog mijenjanja množilaca) u Windowsu opet kaže 800Hz. Možel neko objašnjenje hvala!

    psu je cooler master 520W , a hladnjak je Mugen2. MB ASrock podrzava clokanje!
    https://lh5.googleusercontent.com/J...NJkM7N7SHbG-dnkXB57l1FDc3olRXT22oiZi2_jQ=s512
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Iskljuci Cool'n'Quiet.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma ne moras ti to iskljucivati. Sam on ide na max kada je potrebno a pise min 800 kada nista ne radi.
     
  4. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    pa to me zanima , po nekoj logici na 800Hz igre bi zapinjale , evo isključio cool'quite u BIOS i sad je uvijek 3GHz ( auto , bez klokanja),

    evo slika
    https://docs.google.com/uc?id=0B3KqPoTH ... 7aII&hl=en

    ali temp viša...
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma ja. Vrati ti kako je bilo. Nema potrebe da se napreze kada nista ne radi. Nije da smeta ni da je nesto ekstremno lose, ali ako nista, manje se grije.

    Znaci, cim se malo napregne, on ide na max/3GHz.
     
  6. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Upali Cool'n'Quiet, moj overklokiran na 3.6Ghz radi tako. Prilikom recimo surfanja netom nema potrebe da radi konstantno na max voltazi i max frekvenciji ;)
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Koliko znam, kod C'n'Q CPU ode na max. multi cim bude bilo kakav load procesora. Znaci i pri opterecenju od 1%.

    Ali je moguce sa pojedinim alatima definirati nakon koliko % opterecenja da ode na max. multi, kao sto je RM Clock.
     
  8. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa mozda je nekad bilo tako, ali su vjerovatno i to malo unaprijedili jer kod mene C&Q funkcionise postepenim dizanjem brzine, npr 800, pa 1600, pa 2100 i tako, a nisam koristio dodatne alate za kontrolu brzine.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I kod mene CnQ radi lagano,na leru je multi x4 i 1,07v i hladan je ko led,kad gledam HD video digne se samo malo,cak ni u nekim igrama ne ide na max al sve to funkcionise samo ako mi je u windowsu u power opcijama upaljen "power saver"
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Isti slucaj. Postepeno se dize i ne ide odmah na max.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Aha. Ja se nisam maknuo od s939, ocito da ima promjena na tom polju. :)
     
  12. GW

    GW Moderator

    Čak i rade nešto tamo u AMD-u. :D
     
  13. Spacemaster

    Spacemaster Aktivista