Phenom x2 odkljucavanje na phenom x4

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by r4z0r, Mar 25, 2011.

  1. r4z0r

    r4z0r Aktivista

    Interesuje me ko je od vas imao uspjeha sa odkljucavanjem dodatna 2 jezgra na Phenom x2 ? (konkretno mi treba 550 Black Edition)
    Citao sam da to dosta zavisi od maticne ploce , kupio sam novu maticnu plocu ali ne znam koji procesor da kupim ..

    Athlon II x4 640 , @ 3,0 gHz - nema L3
    Phenom II x2 550 Black Edition , @ 3,4 - L3 cache 6 mb - kazu da je izvrstan za overclock , te da vecina vlasnika ovog procesora odkljucaju dodatna 2 jezgra , te procesor promjeni ime na neki x4 phenom . (CPU - z)

    Cijene oba navedena procesora su iste , ali phenom II sa 4 jezgra je puno bolji nego athlon II x4 .
    Interesuje me da li je ova maticna ploca dobra za odkljucavanje phenom II - Gigabyte 785 GTM USB3 ( DDR3 1800+OC,AM3 socket, 785G chipset)
    U problemu sam sa novcem , te mogu izdvojit maksimalno 150 km za novi procesor ... ako imate neku preporuku za kupnju PISITE ! :)
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Uzmes x4 640 i rijesis se muka i vjerovatnoce oko otkljucavanja. A nije toliko velika vjerovatnoca, pa mozes ostat na kraju sa dvojezgrenim procesorom.
    Ima vec dosta ovakvih pitanja na forumu, bas za ova dva procesora, pa pretrazi malo.
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Tale je kupio PII X2 i otkljucao ga u X4,mada se ta cetvrta jezgra ne cini bas stabilnom kako on kaze ima neke tackice tokom video reprodukcije dok u igrama nema problema..

    Pokusace se dizanjem Vcore-a da postigne dodatnu stabilnost..

    Pogledaj njegovu temu

    To je stvarno pitanje srece,da li ces dobiti CPU koji ima samo iskljucene jezgre (ali su ispravne) ili CPU koji ima neispravne jezgre pa su zbog toga iskjucene..

    A evo ti thread na overclock.net o otkljucavanju AMD procesora i na spisku maticnih ploca koje podrzavaju core unlock ima tvoja Gigabyte 785 GMT/USB3 ploca sa F1 verzijom BIOS-a.. KLIKNI OVDJE..

    A evo link za validacijski post sa Gigabyte 785 GMT/USB3 i PII X2 555BE na toj temi..

    Sretno..
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  4. OvoOno

    OvoOno Novi član

    Ja sam otkljucao dodatne dvije jezgre Phenomu II X2 555 sa MB ASUS M4A77T maticnom na kojoj dodje automatsko otkljucavanje. Procesor je sada AMD Phenom II x4 B55 Deneb.
    Meni sve fercera kako treba ili mi se tako cini. Nakon otkljucavanja CPU-Z mi je javljao da jezgre rade na 800mhz, ali ukljucivanjem "Unleashing Mode-a" se vratilo na 3.2Ghz.
    Doduse nisam radio stres testove. Radio sam par benchmarka nakon toga i sve je bilo ok. Temperatura dok je procesor Idle se drzi na 50˚C a tokom opterecenja ide do 60˚C.
    Vidim da ljudi uspijevaju clockati ovaj procesor do 4.2Ghz sa malo boljim air hladnjacima pa kontam mozda i to da uradim.
    Preporuke za hladnjak i testiranje su dobrodosle.
     
  5. Mujka

    Mujka Komšija

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  6. OvoOno

    OvoOno Novi član

    O'licno! Hvala :)