Pioneer 111d problem

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by newnick, Mar 8, 2008.

  1. newnick

    newnick Novi član

    Pozdrav svima.
    Javio mi se problem sa ovim pisacem. Naime, umjesto standardnog naziva u "my computer-su" (npr. DVD-write) meni se javlja samo "CDrom". U takvom stanju ne mogu ocitati ni jedan DVD. Moje pretpostavke su da je software problem jer mi na istom kompu ali drugom sistemu radi normalno. Cini mi se da se ovo desilo nakon instaliranja drivera za plocu i to onih orginalnih. U slucaju da skinem nove drivere za plocu DVD mi radi OK, ali mis mi pravi probleme. Mis je prikopcan na USB, dakle vjerovatno je problem sa USB-om.
    E sad, nisam neki strucnjak i probao sam instalirati firmware ali za to mi treba flopy koji ja nemam. U device manageru sam pokusao naci "opciju PIO" ali nisam uspio (dokazi da sam koristio search :)
    Molim vas pomozite...
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Prebaci na dma mode
     
  3. newnick

    newnick Novi član

    Ispostavilo se da nije problem u modu. Ipak stoji DMA.
    Ima li jos nekih predloga molim vas....
    Primjetio sam da mi racunar strahovito dugo otvara device manager a tek propertis dvd-a....
     

    Attached Files:

    • 1.JPG
      1.JPG
      File size:
      8.7 KB
      Views:
      1,179
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Otpoji ga sa ide kabla pa ukljuci komp. Onda iskljuci komp, spoji ga pa probaj onda kako ide.
     
  5. nFare

    nFare Komšija

    Ima li kakve sanse da kupis USB to PS2 za mis i rijesis problem kad ti vec sve radi sa novim driverom maticne.
    Imas li jos kakve optike osim tog DVD-a?
     
  6. newnick

    newnick Novi član

    Uglavnom, rijesio sam problem tako sto sam ponovo potrazio drivere. Izgleda je do njih bilo. Na orginalnim nije htio DVD a na novim USB. LOL.
    Hvala svima na trudu....