PiP: Asus Z77 + 3770K + 16GB DDR3 + X-Fi

Discussion in 'Računari i komponente' started by Stevie_Ray, Nov 15, 2022.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Posto slazem novu masinu stara ide na prodaju, mozda je prodam ovdje a mozda donesem komponente u BiH za Bozic. Pa ako nekog sta zanima nek se javi.

    Ujedno i procjena, znam da se za ovo ne moze puno dobit al eto.

    Jos da kazem, CPU je delidovan i ide 4.5GHz na 1.23V, radi tako vec 10 godina. Sa ovim vodenim temperature u 100% loadu oko 75C, al to je i zato sto se ventilatori vrte na cca 900rpm.

    [​IMG]

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Last edited: Nov 15, 2022
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja sam istu maticnu i cpu prodao za 200KM ako ti sta znaci. Ostala mi jos memorija.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. chenta

    chenta Aktivista

    CPU, MOBO i RAM, jedno 300km max.
    Dodaj na to zvucnu
     
    Last edited: Nov 15, 2022
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hm, ok. Imam dole i kuciste, napajanje, 640GB HDD, DVDRW, moze se kompletirat masina.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Meni ova procjena djeluje malo preoptimisticno. Nisam bas u hardware fazonu u zadnje vrijeme al kupio sam podavno ovdje na oglasu komplet komp dell precision sa i7 4770 16gb rama quadro grafom (gtx 650) 500gb disk i win 10pro licencom za 320km

    Neki dan bio i7 3920 na nekoj ploci sa 12gb rama za 130km


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    aNaToMiC ! likes this.
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobro, rekli su "max", nisam ni mislio da se mogu dobit te pare. @dmr je onda dobro prodao svoju plocu i CPU.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Aha, kupio cpu za 330KM prodo za 110KM, kupio plocu za 100KM prodo za 90KM :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Evo, iste komponente, s tim da dobijes i ostatak, kuciste, napajanje, ssd, graficka, itd. Kakvo god da je, ipak je komplet. Lakse je prodati komplet i opet evo dugo prodaje.
    https://www.olx.ba/artikal/48939442/racunar-i7-3770k-16-gb-ram-hyperx-ssd-128-gb/

    Kao komponente u kompletu ako hoces da prodas, to je 200KM max. Bolje ti je sklopi cijelu centralnu, pa onda u kompletu, ali je pitanje isplati li se patit s tim radi 50-100KM.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa i prodao bih radije kao komplet "centralnu". Al taj link sa pika je iz jula, nije bas mjerodavno.

    Hajd 'vako, nek bude 300KM komplet, znaci:

    MBO, CPU, stock cooler, RAM, zvucna, 640GB HDD, DVD-RW, kuciste, napajanje, znaci komplet racunar. Mozda bude tu i 128GB SSD.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mozda bih trebao otvorit novu temu. Na prodaju ce ic komplet masina:

    Asus Z77 maticna iz naslova
    3770K sa stock coolerom
    16GB RAM, 1600MHz CL10
    128GB SSD Samsung 830 + 640GB WD Blue HDD
    X-Fi zvucna
    neko obicno kuciste i napajanje, nemam slike trenutno

    Komplet za 300KM.

    Ubacit kakvu graficku i moze gonit i novije igre sa 1080p FSR. Ja cu prodavat svoju R9 290 ali ona nit stane u ovo kuciste, nit napajanje moze gurat.

    Ako ima neko zainteresiran nek se javi.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Otis'o CPU. Komplet racunar je jos moguc, sve isto, ali sa i3 3220. 220KM cijena.
     
    Last edited: Nov 29, 2022
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tema vise nema smisla, molio bih da se obrise.
     
Thread Status:
Not open for further replies.