PiP maticna + procesor

Discussion in 'Računari i komponente' started by soko_sinji, Feb 13, 2010.

  1. soko_sinji

    soko_sinji Novi član

    Po godinu i pol garancije imaju obje komponente.

    E7400 procesor, (230 km u imtecu)

    Gigabyte G31M-ES2C maticna (94 km u imtecu)

    u zagradi trenutne cijene.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    U zadnje vrijeme niko izgleda ne zna koliko mu stvari vrijede. Ploca 50, procesor 130.

    [​IMG]

    Smanjite malo s tim procjenama, ovo su oglasi a ne osiguravajuce drustvo. BTW sokole, ovo nije vezano samo za tebe, nego uopste.
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    mozel pod racun metar svijeze bukovine?
     
  4. dejson

    dejson Aktivista

    ¸

    Sada treba i ovo ukinuti. Nidje veze.

    Nedavno sam imao nekog hardware-a i nisam na ovom forumu otvorio temu PiP ( mozda bih dobio i ban ), jer zaista nisam znao koliko da cijenim odredjenu stvar. Silom prilika sam to uspio prodati ali mislim da takve teme treba da postoje, jer kada ljudi na ovom forumu traze procjenu onda to govori o kvaliteti samog foruma i povjerenja u clanove istog.
    Iako modovi to izgleda malo drugacije shvataju.

    Mozda mi i sada obrisu POST ili mi daju upozorenje neko a mozda i ban ali zaboli me.
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Na ovo sam skrenuo paznju zato sto zadnjih sedam dana imamo vise procjena nego oglasa. Sad, problem nije u procjenama, ali je problem kad procjene traze aktivni clanovi foruma za komponente koje se mogu kupiti na svakoj trafici. Slag na tortu je cinjenica da u 90% slucajeva oni koji dobiju procjenu istu ne uvaze, pa stave neke svoje cijene koje su od pocetka imali u glavi. Ako ti je normalno da neko ko je dvije godine aktivan clan na ovom forumu i ima skoro 2.5k postova, trazi procjenu za 8800gts, onda si na pogresnom mjestu. Uopste se ne radi o nekom pravilu ili zabrani, samo sam skrenuo paznju na preseravanje. To je samo jedan od primjera. A ako te nesto boli, idi doktoru.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Nije 2 godine, nego 3 godine, ako se ne varam :D A trazio sam procjenu jer sam mislio kupit tu grafu pa nemam pojma koliko da ponudim realno tj. koliko ona sad vrijedi jer je dugo nisam vidio nigdje, a ovaj sto mi prodaje nema pojma ni sta ima, pa ne bih da mu je otimam. Uostalom sta si na mene sad navalio :D
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma to je bio samo primjer. Kao sto se vidi iz prilozenog skrina, od zadnjih 15ak oglasa, 10 je bilo za procjene, vecinom od upucenih i za relativno "popularne" komponente. Cini mi se da se u vecini slucajeva trazi procjena da bi se izbjeglo pravilo o obaveznom navodjenju cijene.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Za procjene sto sam ja trazio, cini mi se 3-4, to su bili dogovori da ja pitam za procjenu, pa koliko bude "srednja vrijednost", to je dogovor za cijenu. Izvinite sto mi je vasa procjena bila sredstvo za sklapanje deal-ova :D :D Vecinom su to bile cijene koje sam ja vec predlagao prodavacu ili kupcu.

    EDIT: Jer kako se moze vidjeti, ako nekog bas zanima nek odradi search, komponente za koje sam trazio procjenu nisu isle na prodaju.
     
  9. dejson

    dejson Aktivista

    Sir yes sir.

    I primjetio sam da procjene na ovom forumu nisu realne. Stvar koja je prije mjesec dana placena 230 km ovdje se pokusava procijeniti na 150 pa i manje a ta stvar ima jos 23 mjeseca garancije. Perfidno nema sta.

    Mnogo bolje covjek prodje na PIK-u i Marketu sigurno.
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Naravno da mnogo bolje prodje tamo jer se iskoristava neznanje i naivnost. Niko te ne tjera da ovdje prodajes i ovdje trazis procjenu, i ovdje nikad neces moci prodati "muda pod bubrege". Ekipa koja ovdje trguje, ne dijeli kompjutere na trojke i cetvorke, i ne sabira gigaherce na visejezgrenim procesorima. Izvoli tamo kako si i naucio, derati levate. Dok ima ovaca, bice i novaca.
     
  11. JaLa

    JaLa Komšija

    @Dejson

    Zato je najbolje, cim objavis oglas prodaje, ODMAH LOCK, da ne bi bilo komentara poput, to ti je preskupo, to je ovdje 10x jeftinije, tamo 13x jeftinije itd itd. Stavis svoju cijenu i ostalo sve preko PMa. Pa zar nije najbolje tako ? :lol:
    pozdrav