Pištanje monitora...

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by TopniK, Sep 19, 2008.

  1. TopniK

    TopniK Komšija

    Imam CRT SyncMaster 793DF, kojeg je izgleda došlo vrijeme mijenjati. Naime, Ako na ekranu preovdalava svijetla boja, pa čak i ova tema Hardwarebase-a, monitor pišti. Čim spustim FireFox prozor, odnosno čim se vratim na desktop gdje je wallpaper tamnije teme, monitor prestane pištati. Uglavnom, reaguje na tamno/svijetlo.

    Logično da je to nagovještaj da se moj stari dobri monitorko sprema u vječna lovišta :) , ali eto, interesuje me da li je možda u pitanju nešto drugo, neki drugi fenomen.

    Ovo se dešava već posljednjih pola godine.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    I meni se to desava ponekad sa Sonyjem, ali ne pisti vec zuji. Vec je tako duze vrijeme, i ne isplati se popravljati. Neka radi dok ne crkne...
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Definitivno nije znak da je monitor za vjecna lovista. Velika vecina CRT monitora - zuji, ili pisti.
     
  4. TopniK

    TopniK Komšija

    Hej...Super...Znači preživjeće...

    Doduše, činjenica je da zuji-pišti već duže vremena. Ako do sad nije crk'o, valjda će još izgurati... :)
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    I moja Nokia 17" je pistala ko sudija pa je radila 3 godine i dan danas radi kod kolege znaci to nista neznaci.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    meni ovaj LG nekako pucketa od kako sam ga kupio, vise sam i oguglo :) i ne primjecujem.
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    rak rana svih non-nf samsunga... poddimenzionirano napajanje i izraženo disanje.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Meni je pistao 959nf i to samo kada je u stand by-u bio.