[PITANJE] DVD player sa HDMI podrskom

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by n3v3rm0r3, Feb 6, 2009.

  1. n3v3rm0r3

    n3v3rm0r3 Novi član

    Imam jedno pitanje za one koji se razumiju u tehnologiju. Nedavno sam kupio novi TV, Sony 32" LCD, a imam stari DVD Player koji ne podržava rezolucije veće od 720x576.

    Da li se isplati kupiti novi DVD player koji podržava visoke rezolucije i zašto ? Da li ću primjetiti razliku ? Inače, ako imam neki video visoke rezolucije, konvertujem ga na manju pa da li će slika biti bolja kada bih ostavljao viskoku rezoluciju (bolja, ali da okom primjetim razliku)?
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    neisplati se vjeruj ja sam spojio 2 pioneera sa HDMI-em na tv i podesim recimo 720p jako je mala razlika tako da ako ti je to jedini razlog zamjene playera nemoj, druga je stvar da kupis br player i gledas filmove u HD-u (mozes i sa PC-a).
     
  3. n3v3rm0r3

    n3v3rm0r3 Novi član

    Aha . Thx na savjetu :)
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako sa tim playerom nemas ni progressive scan, a ni komponentni izlaz, onda bi trebao sa lakocom primjetiti razliku izmedju 576i na kompozitnom i 720p na hdmi izlazu, cak i na regularnim (originalnim) dvd-ovima.