Pitanje: Grafičke kartice za video obradu na notebooku?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by martinjo, Nov 22, 2007.

  1. martinjo

    martinjo Guest

    Bok!

    Kupujem laptop pa me zanima da li mi netko može pomoći u odabiru grafičke kartice
    pogodne za video obradu i koje je vaše mišljenje o karticama: Ati Mobility Radeon HD2600 i
    Nvidia Geforce Go 7600.

    Hvala!
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Video obrada?

    Buraz ganjaj ti dobar procesor i dosta memorije.

    Mada citava ta koncepcija obrade videa na laptopu je promasena.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    bas danas sam vidio HP-ov lapas sa quadro grafickom :)
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    To je samo quadro drajver/firmware od kartice.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma jok ba fino naljepljeno i na lapasu nVidia Quadro lik nosa sa laptopom logitech Gx ne znam koji je tacno broj kao G7 samo sa kablom. i na lapasu je neka u PM velika rezolucija, vista snimljena i znas kako neobicno 15'' monitor a manje ikone i taskbar nego na mom monitoru.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Ugraduje HP QuadroFX 1600M 512 MB GDDR3 graficke, model 8710W:

    # Intel® Core™ 2 Duo (upt to 2.4-GHz, 4MB L2 cache), Intel® Core™ 2 Duo 1.8-GHz, 2-MB L2 cache) processors
    # 17.0-inch diagonal: WSXGA+ WVA (1680 x 1050), WSXGA+ WVA BrightView (1680 x 1050) or WUXGA WVA (1920 x 1200)
    # NVIDIA Quadro FX 1600M with 512 MB of video memory

    http://tinyurl.com/3e2mry
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

  8. Heinz

    Heinz Aktivista



    Za obradu videa u vecini poluprofesionalnih aplikacija graficka je potpuno nebitna. Osim ako ces se zajebavat s Combustionom i particlesima... Doduse, u tom slucaju ti nijedan lap nece pomoci.

    Ganjaj brz procesor, puno memorije i brz disk. Ukratko, ne bacaj pare, drzi se desktopa, ili nabavi neki 17"+ laptop, koji je glomazan kao i desktop samo duplo skuplji... :D