Pitanje u vezi problema :)

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by shocky, Apr 3, 2008.

  1. shocky

    shocky Novi član

    E ljudi nadam se da mi mozete pomoc. Ovako, Prije nekih mjesec dana mi se poceo desavat problem, kojeg sam mislio da sam uklonio promjenom napojne jedinice i uzimanjem drugog hladnjaka za procesor i kucista, a i graficku sam promjenio u medjuvremenu. Naime, resetovao mi se pc, nasumicno, nekad pri paljenju, nekad ubrzo nakon dizanja sistema, a najcesce u igrama. E sad, vecina tog problema je uklonjena nedavno, ali prije 5 dana, opet mi se pocelo desavat isto, ali u drugoj situaciji, mada mi se i tako znalo desit par puta prije zamjene komponenti. Dakle, sada, kada prebacujem npr iz igre u fullscreen u desktop (alt + tab) ili kad palim ili gasim neku igru, resetuje mi se pc. Desavalo mi se u zadnjih 4-5 dana po 3-4 puta. Konfiguracija mi je:
    MB Asus P5B;
    CPU Core2Duo e6300 @ 1.86 ghz znaci nije overclockovan. Na njemu zalman 8000 (ja mislim) ugl. ne ide u idle modu preko 30 stepeni.
    VGA Asusova Radeon 3850 512MB, ona obicna verzija(nije oc ni top) sa hladnjakom istim kakav stavljaju i na 3870 (asus);
    HDD 250 GB WD Sata2 16mb cache;
    RAM DDR2 800mhz Kingston 2GB (2 x 1gb) - nov ram zamjenio sam stari za njega kad sam mjenjo kuciste prije 2 sedmice (imo sam ddr2 533 2gige);
    2 opticka drivea - ASUS DVD ROM, i LG DVD-RW;
    Kuciste ANTEC Nine Hundred sa napajanjem od 550w (ms-ovo napajanje privremeno , imao sam xsilence prije njega i promjenio za ovo privremeno, tako da ne mislim da je do napojne ).

    Eto ljudi ako imate sta na umu ili ako se nekom slicno desavalo nek pomaze, da ne nosim u servis opet ako je neka glupost.

    PS: Nije do sistema, formatiran je 2 puta dosad kako imam taj problem(Win XP professional).
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Probaj prvo prefleshat kakav noviji BIOS.

    Niti MS niti Xilence nisu kvalitetna napajanja, a ovakva rusenja uglavnom upucuju ili na napajanje ili na ram. Ram si mijenjao, a taj Kingston nije neki shit od rama.
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Men' se chini da ti je mema
     
  4. artemis

    artemis Komšija

    Provjeri memu sa memtest-om.
     
  5. GW

    GW Moderator

    Ovakav problem nije lako riješiti. Treba sve detaljno ispitati.
     
  6. shocky

    shocky Novi član

    Ne znam stvarno sta bi od kompa, napojna sumnjam da je jer je nova a ovo se i prije promjene desavalo(cesce). Sad nekako sumnjam na maticnu, memu sam testiro memtestom i nije mi javilo nijedan error. Ja mislim da imam najnoviji bios jer sam prije nekoliko mjeseci flashao, a vidio sam sad na asusovoj stranici da je zadnji izaso u decembru 2007. Fakat sam poludio s ovim :D
     
  7. artemis

    artemis Komšija

    Napojna može biti krivac,neme veze što je nova i dalje je shit.
     
  8. shocky

    shocky Novi član

    e ljudi evo flashao sam bios ipak, nije bio najnoviji, bio je 1801, a najnoviji sluzbeni na asus stranici je 1803, pa sam njega stavio. Sad cu vidjet ocel se isto desavat. Drz'te mi fige xD
     
  9. GW

    GW Moderator

  10. crash overdrive

    crash overdrive Novi član

    Ako ti se isto desava, vjerovatno ti je problem do maticne. Licno sam imao istih problema s P4S800E-Deluxe (SIS). Na kraju se ispostavilo da je chipset otisao (to sam saznao kada vise nista nije htjelo raditi). Ali isto sto ti opisujes,restartovanje s tim da sam ja imao problema s instalacijam,stalno neke greske itd. Mjenjao sam sve, osim maticne,e kad sam nju sve ostalo radilo ekstra.
     
  11. shocky

    shocky Novi član

    Ma opet isto, sutra komp ide u radnju da promjene maticnu, imam garanciju tako da necu nista para dat, sreca :D Uglavnom hvala na pomoci :smt006
     
  12. BooSter

    BooSter Novi član

    najpametnije... zato dooobro cuvajte garantne listice :lol:
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Busteru, pazi malo na datume.
     
  14. BooSter

    BooSter Novi član

    :p
    nema veze ko cita citace i savjete a ovaj savjet je uvjek aktuelan... :mrgreen:
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    Ima veze, pravila su pravila. Nema potrebe dizati mrtve teme, ima dosta aktivnih tema u kojima mozes ucestvovati.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ima veze, prvo procitaj pravila foruma. Nije ovo gaymers.ba.
     
  17. BooSter

    BooSter Novi član

    Ok thx na uputi ;)