1. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Dali da mjenjam procesor u sigu,plocu i graficku karticu, za venice 3000+ asus-ovu plocu neka overclockerska tako mi kazu i x550 PCI_E???

    Neznam ne razumijem se u razliku sada jer ovaj moj siba na 3200+ a venica cu moci nagurati recimo na 3400+ dali cu primjetiti neka poboljsanja ili ne???

    Dali se isplati?? Ispalo bi glavu za glavu samo sto bi se namucio jedno sigurno 2 dana dok bih ovo isprebacivo sve...
     
  2. vnm_

    vnm_ Komšija

    glavu za glavu? ja bih mijenjao, a venice mozes nagurati i vise...
     
  3. Looney

    Looney Komšija

    Bartonche je zvijer ali mladji buraz Venice je svakako bolji :D
     
  4. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    evo bas sam sad probao neke testove, ovaj moj šije venica na ovim postavkama...

    Znaci Venica nisam clockao...
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    idi na zamjenu...
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma mjenjaj
     
  7. Sale

    Sale Aktivista

    ma mjenjaj i radi PCI-E slota :wink: :mrgreen:
     
  8. Looney

    Looney Komšija

    Klokni Venice pa onda vidi :D
     
  9. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    ej raja ploca je asus a8n-e, valjali ova ploca jel overclockerska??

    I do koliko sa stock coolerom mogu gurati ovaj venice??

    Mogu li zalmana u sigu staviti na venice, i imam li sansi onda za veci clock???
     
  10. Looney

    Looney Komšija

    Plocha je dobra ;) Jedina zamjerka je relativno loshe rijesheno hladjenje chipseta, dosta ljudi je to moralo mijenjati :D
    Ako se ne varam 3000+ mozhesh bez bilo kakvih problema dichi na 3500+ sa stock coolerom.
    Zalmana mozhesh staviti, tako pishe kod njih na site.u :D
     
  11. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    e dobro maloprije sam nesto gledao, imam mjenjanje mnozitelja i FSB-a, FSB mogu dici boga pitaj koliko al vidio sam da ima do 10% to je nekih 220MHZ, ono ko normala!

    Sad pitanje kako da idem sa setovanjima, neznam koja je memorija uglavnom ima je jedan modul od 512 MB.

    Kod mene je u racunaru ova kingmax od 433 MHZ mozda nju da ubacim i da onda sviram procesor???

    Ako sa stock-oim moze na 3500+ onda sa zalmanom moze na 4000+ hehehe