Pitanje ???

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by hijacker, Nov 21, 2009.

  1. hijacker

    hijacker Novi član

    Znaci imam jedno pitanje ..
    Imam 2 web hosta , na jednom mi je hostan sajt a na drugi hocu da hostam mp3 muziku..
    Eh sada mi treba neko ko poznaje (PHP,HTML) da mi objasni kako da uradim sljedece :
    -Da na ovom hostu gdje mi je hostan sajt kreiram jedan HTML file sa upload formom i da on salje formu na drugi host i tu uploaduje fajlove koje mu korisnik zeli uploadovati..
    Ako iko zna bio bih mu zahvalan...
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Pa u toj upload skripti stavis destinaciju da stavlja na taj drugi host :)
     
  3. Looney

    Looney Komšija

  4. hijacker

    hijacker Novi član

    Znam ali nije to tek tako lahko ja bih onda stavio da uploadujem na hardwarebase.net da se tako lahko uploada,mora se nesto jos uraditi ...
    Ipak hvala..
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Stavis permissions na folder na tom drugom hostu na 777.


    EDIT:
    A mozes i postavit tu skriptu na drugi host, pa kad neko hoce nesto da uploaduje, da ga salje na stranicu koja sadrzi skriptu na drugom hostu. Ali opet mislim da moras stavit da je dozvoljen upload u folder. Mozda ce to skripta sama odradit, ako je na tom serveru.
     
  6. hijacker

    hijacker Novi član

    Eh izgleda da si u pravu sad cu da probam to pa cu javiti rezultate ;)
     
  7. hijacker

    hijacker Novi član

    Code:
    <? 
    // Gdje cemo ih staviti :D
    $gdjeba = "uploads/";
    
    $gdjeba = $gdjeba . basename( $_FILES['uploadedfile']['name']); 
    
    if(move_uploaded_file($_FILES['uploadedfile']['tmp_name'], $gdjeba)) {
        echo "Fajl ".  basename( $_FILES['uploadedfile']['name']). 
        " je aplodovan";
    } else{
        echo "Dogodila se greska tokom aplodovanja,Pokusaj ponovo!";
    }
    
    ?>
    Evo php koda znaci uspijem uploadovati manje fajlove...mp3 ni .exe nece :S
    sta bi to moglo da bude ? ?
    Pozz
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Najvjerovatnije ti je do hostinga to za vece fajlove. A sto se tice koda, najcesce bude negdje ogranicenje za ekstenzije itd. Skini neku "kulturnu" skriptu :)
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Mozda ti je to ogranicenje sa vrstom fajla a ne velicinom. Uzmi neki mp3 fajl koji velicine tog nekog malog fajla koji je prosao. Ako nemas te velicine.. napravit cu ti.

    Ako mp3 prodje onda je ogranicenje u velicini. Ako ne prodje onda je stvar u ekstenziji. Recimo ak oti prolaze .txt fajlovi sa par kb. Onda promjeni ekstenziju neke pjesme u .txt i onda bi trebao proc.
     
  10. hijacker

    hijacker Novi član

    Ma do velicine je ali u skripti nema nigdje ogranicenja pa posto sam ovo testirao na localu mozda je do file max size upload...
    probam na hostu ..
    Hvala svima
     
  11. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Najvjerovatnije moras u php.ini ovo postavit

    * upload_max_filesize = 10M
    * post_max_size = 20M
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Bas na free hostingu ima pristup php.ini fajlu :D Moze nesto cackat sa custom php.ini, ali tesko da ce uspjet.
     
  13. hijacker

    hijacker Novi član

    Kod mene nije free host imam svoj reseller pa sebi kreiram i igram se .... exwizzard puno hvala brate...
    pomoglo je ..
    Pozz svima