"plavi ekran"

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by 1312, Jan 28, 2011.

  1. 1312

    1312 Novi član

    Pozz svima prvo :)

    Prije par dana sam digao XP SP2 i sve instalirao, programe i drivere.
    Sam XP mi nije poznao graficku, pa sam sam skinuo drivere i nakon sto sam ih instalirao pocela mi se javljati greska:

    0x000000ea

    Pise da ima problema sa driverima graficke kartice ili samom grafickom, izbacuje i ime nekog ATI fajla.
    Mislio sam da je do drivera tj. da sam skinuo pogresne pa sam pomocu nekih programa nasao koja mi je graficka i ponovo skinuo drivere i opet isto. Kad izbrisem drivere i stavim da radi kao default
    VGA video controller onda nema problema sa tim.

    Graficka je ATI Radeon HD 3650
    http://www.copystars.com/images_product ... _small.jpg

    Prije ovoga sam imao Win 7, ali mi se uvalio nekih virus pa sam morao ponovo sistem da dizem a imao sam samo XP sp2 (pokusat cu nabaviti opet sedmicu ali do tada mi treba PC), do sada je sve radilo bez ikakvih problema.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Jesi ih brisao u safe mode-u? Jesi sigurno instalirao prave i najnovije? Ako jesi, probaj malo starije :) I probaj sa sp3 ako imas.
     
  3. 1312

    1312 Novi član

    Nisam ih brisao u safe modeu probat cu to sad.
    Skinuo sam sa atijeve stranice onaj program catalyst za ovu 3600 seriju.
    SP3 nemam ali cu valjda sedmicu nabaviti za nekoliko dana, samo je problem sto sad nista ne mogu da radim jer XP pada nekad svako 10 min a nekad radi i nekoliko sati i onda padne.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

  5. 1312

    1312 Novi član

    da taj sam skinuo, probat cu sa ovim obrisat u safe modeu i opet skinuti drivere pa se javim :D
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Imas dole da izaberes neke starije, pa probaj, mozda ti novi prave kakav problem sa winxp sp2.
     
  7. 1312

    1312 Novi član

    probao sve ovo i dzaba
    sad pocrni ekran i moram restart ili opet isto onaj plavi screen sa onim onom greskom
    Odlucio da obrisem skroz drivere i da radim na onom defaultu (vga controller) ali ovaj XP odjednom odlucio da poznaje graficku i sam instalira neke drivere za 3600 seriju
    Morat cu ili ponovo ovaj XP dizat ili odmah naci sedmicu pa ubaciti :cry: :cry: