ploca za core 2 duo

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by od_vjesala, Sep 19, 2006.

  1. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    evo danas sam cackao e6300 i p5b deluxe dh ... ima par sitnica
    full load opterecenje sa zalman 7700cu 26C ???
    mislim mashina leti ali...
    ...sporo dize xp ... cca 20 sec ...kad radi usb 2.0 neprepoznaje pola usb uredjaja... sutra cu vidjeti moze li se to ispraviti... nisam nesto odusevljen haman ko msi :smt002
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    lažu senzori na toj ploči, ništa čudno... ovo ostalo nisam susretao, sve radi jako jako brzo.
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    sutra tj danas cu optimizirati mashinicu pa cemo vidjeti ...
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    koliko vam treba od paljenja masine do potpune upotrebe xp-a?



    1. sa svim full instalacijama (msn, skype, icq, antivirus, firewal, te mnogi drugi programi)
    2. goli windows xp


    razlika je skoro u minuti :D
     
  5. Predator

    Predator Aktivista

    Core 2

    Ja sam sebi neki dan sklopio novu masinu ASUS P5B, Core 2 Duo E6600, 2GB Supertalent memorije 667, 3xHitachi S-ATA 2, itd. da ne nabrajam vise masina radi savrseno stabilno brzo tacno je da mi se windowsi dizu malo duze nego na prosloj a64 3200+, ali sve ostalo radi daleko brze.
    Tih problema sa USB-om nemam iako mi je sve na USB (printer,skener,mis, i tastatura) donosio sam od kolege koji se bavi video obradom eksterni usb disk pa smo probali za koliko vremena ce sat sirovog AVI-ja pretvoriti u DVD uglavnom 9 minuta brze nego njegov P4 D945 dual core 3,4GHZ divix kodira 75-100 slika u sekundi ovisno od scena podesena kvaliteta Home Theater.
    Sto se tice temperatura one su sa Box hladnjakom oko 32-34 bez opterecenja a pod maksimalnim opterecenjem 42-43 stepena.
    Kolega mi je jucer kupio neslusajuci savjete Abit AB9 plocu eve od jucer u 13 sati do sada oka nije sklopi nemoze ni windowse instalirati debilna ploca trazi drajver sa diskete da bi uopste vidila cd-rom, i pokrenula instalaciju onda se rusi prilikom instalacije non stop probao je memoriju mjenjati i svasta ali nece nema sile jednostavno smece ploca i kapak.
     
  6. [tota]

    [tota] Aktivista

    @Stihoklepac
    Vjerovatno jesi, ali ako nisi :D pokusaj sa zadnjim BIOSom ;)
    Procitao sam nekoliko reviewa i na forumima citao naVeliko o ovoj ploci
    i nisam jos procitao negdje da netko ima problema sa USBom...
    Treba pogledati "changelog" biosa :mrgreen:
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    radi dobro ab9, ali treba znat po biosu malo djelovat.
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    nastimao sam sve radi ko doxa,nista nesteka,boota se jednako brzo/sporo mashina jede malu đecu ....ali mi iskreno nedjeluje vrijedno svojih para.
    elem strahovito je clockabilna sa corsair xms modulima bez ikakvog cackanja po biosu sa 1.86 na 2.6ghz rock stable
     
  9. [tota]

    [tota] Aktivista

    Ako se radi o P5B (nije bitno deluxe ili vanilla), driveri za zvucnu
    boot usporavaju samo tako... za sada jedino rješenje
    kakvu Live ubaciti i disable integrirani zvuk.
    Sa kakvim si se ti problemima jos susrecao... :?
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    uglavnom sata 2 maxtori u kombinaciji sa generalno svim plocama
    :D
    usput ono sto mi najvise vadi zivce je JMicron JMB363 ide/sata kontroler
    em je cupavo za podesit em oteze boot-anje ploce ako je bilo sta na njemu nakaceno...
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    mah jmicron... sata pržilica i to je to.

    maxtor sata 2 neću ni komentirati, pogotovo kad konkurencija ima toliko dobrih modela u ponudi.