Podesavanje Gmail-a za druge domene

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by apdejt, Dec 3, 2009.

  1. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ej ljudi, ovako imam jedan pravo glupav problem koji znam da je rjesive prirode, ali eto meni ne polazi za rukom vec dva dana. Naime zelim da gmail koristim kao webmail ali za domenu edelex.ba . Eh sada znam da je to izvodivo posto sam nasljedio odrzavanje jedne stranice gdje je lik upravo preko gmaila rijesio kompletan maila studentska-zadruga.ba i sve je to pravo ljepo na oko i dobijete standardan gmail interface, a evo i dokaza

    [​IMG]

    Ja sam na netu nasao "HOW TO: Setup Gmail for Hosted Domains" na linku http://paulstamatiou.com/how-to-setup-g ... ed-domains medjutim kada probam da se logujem na https://ac.mediatemple.net/login.mt?redirect=home.mt uvijek mi izbacuje "Oops! It appears that either your domain, email address, or password is incorrect." Fakat ne kontam sta da radim bilo kakva pomoc je dobrodosla.
     
  2. AhmeT

    AhmeT Overclocker

  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    To se odnosi na ovaj Bussines paket od 25 GB a ovaj standard je djabalama i vec ga koristim, samo je problem sto ga nisam ja ustimavao :) pa reko ak ima ko ovdje da zna sta i kako ili cu sjesti za vikend pa dok ne skontam.

    [​IMG]
     
  4. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Taj sistem ja koristim mail.exwizzard.com , ako hoces mogu ti objasnit preko msna ili ovde
     
  5. Shenron

    Shenron Komšija

    Objasni ovdje. Vjerujem da ima jos ljudi koje to zanima ;)
     
  6. exwizzard

    exwizzard Komšija

    U principu potrebno je da dje kupujes domenu da imas pristup DNS kontrolama tj. MX i CNAME jer to ti je 100% potrebno.
    Sljedece je da pratis ovaj link
    http://www.google.com/apps/intl/en/group/index.html

    Ides na Get Started te izaberes da si administrator i upises ime svoje domene, popunis sav info na sljedecoj stranici i napravis user account.
    Pitat ce te da provjeri da li si ti vlasnik domene , mislim da je najlakse da izaberes da uplodujes html file koji ces dobit i stavit na host koji ces linkat kasnije.
    Posle toga morat ces uci u dns postavke za domenu i dodat MX i CNAME linkove koje ce ti google fino napisat , onda ces imat mail.domena.com
    Ako ti zatreba jos nesto napisi
     
  7. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ujuto odmah probam exwizzard, hvala na infu ak gdje zapnem javim se odmah, a isto tako ako uspijem saljem potvrdu. Jos jednom thnx.
     
  8. apdejt

    apdejt Overclocker

    Radi sve osim upita sa kontakt obrasca sa stranice

    http://www.edelex.ba/web/index.php?opti ... t&Itemid=6

    Kontao sam da nisam nesto pograsno ustimao, ali kada stavim bilo koji mail dolazi na taj mail osim na infoMAJMUNedelex.ba koji sam konfigurisao preko gmaila, isto kada posaljem sa svojih privatnih mailova mail na infoMAJMUNedelex.ba on stigne, znaci ne radi samo preko kontakt obrasca na infoMAJMUNedelex.ba odoh jos malo pregledati postavke na ovom drugom acc. mada kada sam gledao sve mi se cinilo isto.

    EDIT: proradilo sve, haman mu je trebalo malo da se zagrije, hvala na pomoci ovo je stvarno extra stvar jer su ljudi navikli na gmail, a toliko su neupuceni u info. zbivanja da nikada nisu vidjeli OE ili Microsoft Outlook i sl.
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja ovo koristim od samog pocetka na par svojih domena, jednostavno gmail je fantastican.
     
  10. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Da to moras cekat par sati dok se ne updatuje dns , normalno je
     
  11. aldin25

    aldin25 Guest

    Treba mi pomoc pri kofigurisanju google apps, naime stranica se hosta na Utic-ovm linux hosting i sad zelim da mail preusmjerim na google apps, pa mi njihov administrator trazi da izmjenim podatke kako bi on preusmjerio to sve pa ako neko moze da mi pomogne.

    Evo ovo su mi poslali pa ako neko moze pomoci

    Aktuelna konfiguracija koja se odnosi na koristenje mail servisa za domenu
    su sljedeci:


    *.webmail.domena.ba. CNAME domena.ba.
    domena.ba. MX (10) mail.domena.ba.
    domena.ba. TXT v=spf1 +a +mx -all
    webmail.domena.ba. A 195.130.35.132
    mail.domena.ba. A 195.130.35.132


    Molimo Vas da modificirate gore navedene zapise i iste nam proslijedite
    putem mail-a kako bi Vam omogucili koristenje trazenog mail servera.
     
  12. selvin

    selvin Moderator

  13. aldin25

    aldin25 Guest


    Sve je to uredu al mozes li mi pomoci znas li sta sve treba ovdje sve izmjeniti posto traze da ovo modifikujem i njima posaljem

    *.webmail.domena.ba. CNAME domena.ba.
    domena.ba. MX (10) mail.domena.ba. (da li samo ovo modifikovati da bude) >> MX (10) ASPMX.L.GOOGLE.COM. <<
    domena.ba. TXT v=spf1 +a +mx -all
    webmail.domena.ba. A 195.130.35.132
    mail.domena.ba. A 195.130.35.132
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Nisam to radio, mogao bi pokusati nesto, ali trenutno mi se ne zadaje puno u to :) Mislim da to treba za MX, ali cini mi se da treba jos lista mail domena po prioritetima. Najbolje ti je da procitas malo onaj help o postupnom podesavanju, a eto dao sam ti i link sa google support foruma na tu temu.
     
  15. apdejt

    apdejt Overclocker

    Da ne otvaram opet novu temu u vezi Gmaila, vidim ubacili su novine poput Google buzz a evo i par SS

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]