Pokaverno mi je nesto

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by fipi, Sep 3, 2006.

  1. fipi

    fipi Aktivista

    Evo donio mi prijatelj pc da mu ga napravim, ali nije ono bezze samo da reinstaliram sistem i sl, nego se zaledi na postu, na pocetku je prolazilo i dodje ono kad se treba dizat sistem i kaze korumpiran neki fajl, ali nije vise to nego se zaledi za vrijeme posta (sve ovo je isto i kod njega bilo, dok mu je pc bio kuci). Kad su bili prikljuceni njegov dvd i cd rom prodje post, i dodje do onog dijela kad se treba pocet dizat sistem i tu kaze da je korumpiran neki fajl, ali mi nije stjeo pokrenut cd id xpa da ga probam reinstalirat, pa sam to sve iskljucio i prikljucio svoj cdrom, i onda se poceo ledit za vrijeme posta.

    Vratio sam u biosu sve na default, stavljo svoju memoriju, graficku, nevjerujem da je do napojne, mozda i jes, nisam siguran. Jedino onda sto ostane je maticna ili proc. Nije do diska posto bi post proso, neznam kad rikne proc ili maticna kako se onda sistem ponasa, gdje stane, jeli na postu ili...???
    Do cega je?
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja mislim da ti ne valja medij (CD).
     
  3. fipi

    fipi Aktivista

    Napone iscupo romovima, znaci nije do toga.
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kad rikne proc, sistem se ne ponasa.
     
  5. fipi

    fipi Aktivista

    Znaci proc je otiso, ovaj kuler se i dalje vrti, imali to kakve veze, vjerovatno glupo pitanje
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    hahaha...
    doduse ako je procesor defektan onda zna praviti vrlo nebulozne probleme al eto.
     
  7. 3125

    3125 Komšija

    Desilo se jednom jaranu da mu je otisao MOSFET (tranzistor koji provodi struju, imaju 4 komada njemu je jedan riknuo) i procesor nije dobijao dovoljno napona i nije moglo dalje od post screena.
     
  8. fipi

    fipi Aktivista

    Kako to provjerit? Kako uposte provjeriit jel do maticne kad se pokvari
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    probas maticnu sa drugim procesorom, memorijom, graficckom, diskom i ostalim.
     
  10. fipi

    fipi Aktivista

    To dugo pravo, moras nac i odgovarajuci proc, trazit pastu, ja konto ima neki elegantniji nacin za provjeru
     
  11. 3125

    3125 Komšija

    Izvadi svu memoriju iz maticne pa probaj upaliti. Ako zapisti 95% da je ispravna maticna, ako ne, onda otvoris prozor i dobro zamahnes :D
     
  12. fipi

    fipi Aktivista

    Izvadio svu memoriju i pocelo je pistat, znaci maticna je uredu.Eh sad drugo nesto sam skonto, probo sam iscupat napon disku i onda se normala boota naravno do onog dijela kad trazi OS, znaci preso je POST, nije se na njemu ledio. I onda ubacim svoj disk i ide sve normala , do onog dijela kad se treba dic sistem, i pojavi se onaj ekran isti ko kad upres f8 i probam dignut sistem, ali nemoze , probo u safe modu ni tamo nemoze. I podjem ponovo instalirat sistem na drugu particiju ne na onu gdje je moj OS, i zamrzne mi se ponovo tamo na nekom dijelu jednom gdje biram na koju particiju da instaliram , a drugi put kad provjerava disk. Znaci li to da mu je otiso i disk i proc?
     
  13. iPlay

    iPlay Komšija

    Naravno da ne moze ako si ubacio svoj HDD u njegov PC. Tvoj PC ima sigurno drugaciju konfiguraciju i trebao ti je Bluescreen prikazati. Jesi li ti uopste probao sa njegovim diskom uraditi Format C: ?
     
  14. fipi

    fipi Aktivista

    Nisi cito od pocetka, kad stavim njegov disk nemoze post nikako proc, cak se post i ne izvrsi
     
  15. postal dude

    postal dude Aktivista

    ma imas sigurno jarana koji ima slicnu konf,
    sve fino zaredas i probas kod njega,
    pocnes od mem, graficke!, mp, hdd i na kraju ako je sve to ok onda na red dolazi maticna!
     
  16. fipi

    fipi Aktivista

    U mene skt 754 u njega 478, a vjerovatno je proc otiso