"poliranje" diskova

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by NAILS, Aug 27, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    nekada davno kada sam radio u jednom elektro servisu, kada nam je dosao jedan lik sa pokvarenim PS2 imao je i je par diskova za njega koji su bili "kvalitetno" isparani

    moj gazda je uzeo neki "koliut" (nesto kao za poliranje kola) koji je na sebi imao neku grubu "vunu" (nesto ko staklena vuna), nabacio ga na busilicu i dikove je ispolirao u jako kratkom vremenu da nisu na sebi imali ni crtice..

    eto nikad ga nisam upitao sta je koristio pa pitam vas dali ima neko sredstvo za poliranje diskova, mislim na neke materijale koji bi se mogli nabacit na neki djavo, stavit na busilicu i ispolirat uzasne diskove..

    neki govore da imaju i neke paste, slicno pastama za poliranje displeja mobitela ali cujem da su rezultati bjedni
     
  2. nane988

    nane988 Guest

    ja kolko znam to ne moze, unistis disk, jebga brobaj uzet alkohola i samo ih vatom dobro ocistiti
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    ma vjeruj mi moze samo neznam cime ide
    alkoholom ne mozes skinut duboke parnice tako da mi treba to s cim se polira i kako a vidio sam svojim ocima da moze ali eto.. nisam glupan pitao

    i dobro dosao ;)
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nekad davno sam uz GameCube dobio tu pastu. U vecini slucajeva je radilo premazivanje.

    Navodno i pasta za zube radi isti posao jednako dobro. Malo nanijet, pustit da se osusi i nekom glatkom krpicom obrisat. Pasta mora da bude cista. Bez onih hrapavih sastojaka. Nisam probo, ali ako imas neki nevazan CD, vrijedi pokusat.
     
  5. dHM

    dHM Aktivista

    ja sam davno to sa pastom za zube radio, onako, ima efekta, al nista revolucionarno, ono ako ima skroz sitnih ogrebotina, moze, ako je imalo vece nema nista od toga
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Pelikan, hmmm.. ajde bas cu pokusat pa javim