Pomoc i savijeti

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by apo23, Nov 29, 2009.

  1. apo23

    apo23 Novi član

    Pozdrav svima!! Evo ovako pitanjce jedno: sta je sve potrebno da video spojim na PC i koji softver mi je potreban da tako mogu gledati i snimati VHS na PC???
    ovo se ujedno odnosi i na to sta je najbolje,a i sta je najpovoljnije.
     
  2. vnm_

    vnm_ Komšija

    prvenstveno trebas nesto sa video ulazom.
    to moze biti graficka ili TV karta. malo je grafickih sa TV ulazom, a nemaju ga ni sve TV karte.
     
  3. daco87

    daco87 Aktivista

  4. apo23

    apo23 Novi član

    evo ovako malko bolje definisano: neka mi neko kaze sve sta je potrebno kao 1. da spojim video sa kompjuterom 2. konvertor analognog u digitalni signal da bi se uopste moglo reproducirati 3. software za reprodukciju i snimanje sadrzaja sa videa tj. VHS kaseta
     
  5. Tyger

    Tyger Aktivista

    Treba ti TV kartica(najbolje hibridna da podrzava i analogni i digitalni signal) na kojoj ima kako Coaxialni(kablovska, satelitska itd) tako i S-Video ili Cinch ulaz(na njih mozes spojiti VCR, analognu ili digitalnu kameru itd). Preporucio bi ti bilo koju karticu sa Philipsovim chipom jer su se te najbolje pokazale. Nemoj davati vise od 80KM za takve kartice jedino ako planiras se ozbiljnije baviti ili da ti bude barem jedno vrijeme "future proof"

    Sto se softwarea tice dode uz karticu(ako je nova) a ako ne imas na oficijalnom site od svake te kartice njihov software.

    Za editovanje video sadrzaja mozes koristiti Adobe Premier, Pinacle Studio ili Sony Vegas.
     
  6. apo23

    apo23 Novi član

    hvala lijepa druze tako se odgovara na konkretna pitanja :smt006
    moze lock
    a ja grem to ganjati i traziviti pozdrav