Pomoc,nisam znao gdje da postam

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by saint, Sep 21, 2009.

  1. saint

    saint Aktivista

    Pitanje da nije neko slucajno imao slican problem.
    Radi se o 7950 gx2 kartici,sve je normalno radilo godinu dana i maloprije se komp zaledio ja ga rasetovao i prilikom boot-a sve ok dok dize bios ali cim predje na boot-sliku na monitoru se pojave preko slike bijele vertikalne isprekidane linije,cim ucita windows monitor se ugasi a komp radi.Iz safe moda sam deinstalirao drivere i stavio nove ali ista se stvar desava.Temperatura graficke je normalna,napon ok ali mogu raditi samo u safemodu.Jel graficka dala svoje ili ima spasa.Hitno mi je imam brdo posla za sutra moram osposobiti kompjuter u narednih par sati
     
  2. GW

    GW Moderator

    Teško da ćeš ga osposobiti sa tom karticom. Ako ti se žuri, posudi od nekog bilo kakvu privremeno dok se ne snađeš.
     
  3. saint

    saint Aktivista

    mislis da je do kartice? U safe modu radi,pa kontam da je otisla nebi nikako radilo.
     
  4. GW

    GW Moderator

    U safe modu radi jer se koristi 1% njenih funkcija. Kartica je ili pri kraju ili je skroz gotova.
     
  5. saint

    saint Aktivista

    Graficka je definitivno riknula :( :( kupio sam novu HD4670 ali sada imam drugi proplem pa ako neko zna ???Nakon instalacije graficke nemam zvuka u postavkama stoji zvucna (realtek HD) ali zvuka nema :(
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    u control panelu u opcijama zvucne prebaci default device na realtek zvucnu. kad instaliras ATI koji ima HDMI, onda taj uredaj postaje default.
     
  7. saint

    saint Aktivista

    Prebacio ali i dalje nema zvuka :( :( :(
     
  8. saint

    saint Aktivista

    sredio :D
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    obicno se napise kako si sredio..... posto nekom moze pomoci
     
  10. Looney

    Looney Komšija

    Sredio je tako što je poslušao tvoj savjet ALI mu je proradilo tek nakon što je restart-ao računar :lol: