Pomoc oko izbora maticne .

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by farukA, Jan 22, 2009.

  1. pinci

    pinci Novi član

    Pa kod njih i piše da se radni o vršnim vrijednostima (maksimalnim) vrijednostima opterećenja.
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Pise treba mi napajanje 611W a ja mjerio pri max opterecenju i nije prelazilo 250W (ni blizu).
     
  3. Konjislav

    Konjislav Komšija

    To nije moguce. Ja sam jednom reference radi, izracuno potrosnju nekog sistema, pisalo je 270 ili 280w cini mi se.
    Sad ako si ti dobio 611, onda si ti vjerovatno stavio pogresne postavke u programu, znam jer kad sam ja napuco konf
    u tom kalkulatoru (cisto da vidim koliko ce trositi) bilo je oko 500-tinjak vati.
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Nije bilo greske.
     
  5. pinci

    pinci Novi član

    Sad se postavlja pitanje kako si ti dobio to tvoj najviše opterećenje. Najvjerovatnije su vršna opterećenja u kalkulatorima dobijena u lab uslovima od strane proizvođača.
     
  6. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Dobio tako sto sam opteretio graficku, procesor, hdd na 100% i nema šanse da u bilo kakvoj situaciji računar može 3x više od ovog što sam izmjerio trošiti.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ti kalkulatori su najveci bullshit na cijelom internetu. :lol:
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nevino oko ce primjetiti da svi ti kalkulatori imaju "neofirni" banner za neku napojnu od 700+ W :lol:
     
  9. dHM

    dHM Aktivista

    Evo ja sam izracunao i pise 349W, a realno mislim da je tu negdje, dok je za staru konfiguraciju redovno fulao i to dosta
     
  10. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Sigurno ti računar ne troši 349W.
    Troši ti negdje oko 200W kad ga opteretiš crysisom.
     
  11. metallac

    metallac Aktivista

    Evo i ja da ne otvaram novu temu:

    Kupujem novu matičnu imam core2duo E6550 šta mislite o ovoj matičnoj ASUS P5QL

    Code:
    * Intel® Socket 775 Core™2 Quad/Core™2 Extreme/Core™2 Duo/Pentium® D/ Celeron® dual-core / Celeron® Processors Compatible with Intel® 05B/05A/06 processors
    * Intel® P43 / ICH10 with Intel® Fast Memory Access Technology
    
    * FSB 1600(O.C)/1333/1066/800/533 MHz
    * 4 x DIMM, Max. 16 GB, DDR 1066/800/667 Non-ECC,Un-buffered Memory
    Dual Channel memory architecture
    * 1 x PCIe x16, 2 x PCIe x1, 3 x PCI
    * Realtek 8111C-VCO, PCIe Gb LAN controller featuring AI NET 2
    * VIA VT1708S, 8 -Channel High-Definition Audio CODEC
    * 12 USB 2.0 ports (6 ports at mid-board, 6ports at back panel)
    * 1 x PS/2 Keyboard, 1 x PS/2 Mouse, 1 x S/PDIF Out (Coaxial), 1 x RJ45 port, 6 x USB 2.0/1.1, 8-channel Audio I/O
    Nekada u budućnosti će ići upgrade na quad vjerovatno
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pristojna ploca, nece bit problema. Mada bih osobno radije isao na neku "full" P35 plocu za slicne pare.
     
  13. metallac

    metallac Aktivista

    Kao npr. ?

    A to slične vjerovatno vuče na neku skuplju 40-50 km ako ne i više :D
     
  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Npr P5K-E / P5K EPU, iako je ova ploca sasvim ok.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa eto, P5K EPU, a imas i solidne abit IP35 Pro, odnosno Gigabyte EP35-DS3.
     
  16. metallac

    metallac Aktivista

    Eh ovako :D naručio sam ASUS P5QL PRO doće sutra i beze švrljam :D po netu i ugleda ovo

    http://usa.asus.com/products.aspx?l1=3& ... odelmenu=1

    E pazite ovo što piše (ispod slike od grafe) SUPPORT ASUS VGA CARD ONLY :shock:
    Mislim je li ovo stvarno tačno - moguće, ne predstavlja mi problem jer imam asus karticu i asus su generalno dobre kartice,ali glupo bi bilo da sam ovako "ograničen" :D
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Podrzane su samo Asus karte za tu neku power-saving tehnologiju, sta je vec. Marketing BS.
     
  18. metallac

    metallac Aktivista

    Aha pa i ja baci pogled na brzinu preko stranice i ništa mi nije bilo jasno :D
     
  19. Tamiya

    Tamiya Novi član

    Foxconn P45A-S :smt023